sadsad x
asdasd
27 Mayıs 2022
Fila Brasileiro (Brezilya Mastiff) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Sığır çobanı köpeklerinden biri olan Fila Brasileiro, ülkemizde bilinen adıyla Brezilya Mastiff güçlü gövdesi ve cesareti ile nam salmıştır. Koruma, bekçilik yapma ve av konusunda çok başarılı olan bu köpekler bazı ülkelerde beslenmesi yasak köpek ırkları arasında yerlerini almışlardır. Yavruyken sosyalleştirilmesi şart olan Brezilya Mastiffleri ilk kez köpek sahiplenenlere tavsiye edilen bir cins değildir.

16 Mayıs 2022
Shetland Sheepdog (Çoban Köpeği) Özellikleri ve Bakımı

İdeal bir ev ve çoban köpeği olan Shetland Sheepdog, çok zeki ve eğitime yatkın bir köpek ırkıdır. Bu köpeklerin ataları Border Collie köpeklerdir. Ufak ebatlarda olmaları nedeniyle daha çok küçük baş hayvan ve kümes hayvanlarını korumada başarılı olan Shetland Sheepdog ırkına mensup köpekler dünyada Border Collie cinsi kadar tanınmamaktadırlar.

09 Mayıs 2022
Brüksel Griffon Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

“Maymun yüzlü köpek” lakabı ile bilinen Belçika Griffon köpek ırkı, basık yüzlerinin yanında çenelerindeki sakalı andıran uzun tüylerle de dikkat çekerler. İyi birer avcı ve bekçi köpeği olan Griffonlar; çok zeki, cesur ve biraz da inatçı canlılardır. İlgi ve sevgi görmeye bayılan ve yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar ve oldukça hassaslardır.

09 Mayıs 2022
Belçika Kurdu (Belgian Malinois) Özellikleri ve Bakımı

Belgian Malinois, Belçika Kurdu ya da Belçika Çoban Köpeği isimleri ile anılan köpek ırkı; Belçika ile Fransa’da yetiştirilen dört çoban köpeği türünden biridir. İyi bir avcı ve bekçi köpeği olan bu Belçika Malinois cinsi, halen anavatanlarında sürüleri koruma görevini üstlenirler. Ayrıca güvenlik güçleri tarafından narkotik köpeği olarak da kullanılan bu köpek ırkı, insanlara sadakati ile öne çıkar.

25 Nisan 2022
Morkie Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Görünüşleri daha çok Yorkshire Terrierleri andıran Morkie cinsi köpekler, sahibine çok sadık ve ilgi görmekten hoşlanan bir ırktır. 1990’lı yıllarda üretilmeye başlanan ve yalnız kalmaktan hiç hoşlanmayan bu köpekler, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeyinden dünyaya yayılmış ve en çok sevilen ev köpeği cinslerinin arasına girmeyi başarmışlardır.

22 Nisan 2022
Japanese Tosa Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Birçok ülkede yasaklı köpekler arasında adı geçen Japanese Tosa, büyük köpek ırklarındandır. Kocaman gövdeleri ve korkutucu görünümleri ile nam salmış olan bu köpekler oldukça zeki hayvanlardır. Fakat bu zekâ eğitimleri için yeterli değildir. Çünkü Japanese Tosalar korkusuz, lider ve inatçı karakter özelliklerine sahiplerdir.

18 Nisan 2022
Soyu Tükenmiş Köpek Cinsleri

Geçmişte yaşamış ama günümüzde izleri bile kalmamış olan canlılardan biri de köpeklerdir. Değişen iklim koşulları, doğal yaşam alanlarının tahrip edilmesi ve yabancı türlerin birbirinin yaşamına son vermesi gibi etkenler nedeniyle kimi köpek türleri artık yeryüzünden silinmiştir. Nesilleri yok olmuş bazı köpek türleri Alpine Mastiff, Bullenbeisser, Tüysüz Afrika köpeği, Alaunt ve Beyaz İngiliz Terrier’dir.

14 Nisan 2022
Maltipoo Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Dalgalı tüyleri ve sevimli yüzü ile köpek severleri cezbeden Maltipoo köpek ırkı doğal bir cins değildir. Son derece uysal olan bu ırkın ataları Malta kökenli Maltese Terrier ve Toy Poodle köpek ırklarıdır. Tam bir Terrier özelliği gösteren Maltipoolar; sahiplerine çok bağlı, hassas ve sevecen canlılar olmalarının yanında çok da zeki köpeklerdir.

06 Nisan 2022
Schipperke Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Simsiyah parlak tüyleri, sevimli yüzleri ve minik bedenleri ile dikkat çeken Schipperke cinsi, geçmişte Belçikalı kayıkçılara eşlik ettiği için “Küçük kayıkçı” adıyla bilinir. 19. yüzyılda Avrupa saraylarına da girmeyi başaran bu köpekler daha sonra Belçika’nın simgesi haline gelerek tüm dünyada tanınmaya başladılar.

18 Mart 2022
Border Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

İngiltere’nin en eski Terrier cinsi olduğu sanılan Border Terrier köpek ırkı, küçük av hayvanlarının izini sürme ve haşere yakalama konusunda uzmandır. Bu köpeklerin en belirgin özellikleri diğer Terrier ırklarından farklı olarak kedilerle iyi anlaşmaları ve dost canlısı bir karakter yapılarının olmasıdır.

1 2 3 4 5 6 7 .... 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.