sadsad x
asdasd
26 Temmuz 2022
Aidi Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Dünya üzerindeki en nadir köpek cinslerinden biri olan Aidi köpek ırkının kökenleri çok eski dönemlere dayanır. İlk kez Sahra çölünde görüldükleri sanılan bu köpeklere Chien de l’Atlas adı da verilir. Sevimli görünümleri ile tezat oluşturacak biçimde sahiplerini kurt gibi vahşi hayvanlara karşı savunabilen Aidiler sahiplerine karşı çok sevecendirler.

25 Temmuz 2022
Greyhound Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Uzun bacakları ve ince gövdesi ile ilk bakışta tipik bir tazı olduğu anlaşılan Greyhound, çok hızlı koşması ve mükemmel bir av köpeği olması ile nam salmıştır. Anavatanı Britanya olduğu için English Greyhound adı ile de anılan bu köpekler dünyanın en hızlı koşan köpek cinslerinden biridir. Greyhoundların bir diğer rekoru da yeryüzündeki en eski köpek cinsleri arasında yer almalarıdır.

21 Temmuz 2022
Lapphund Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Spitz köpekleri arasında yer alan Lapphund köpek ırkı, yoğun ve güzel tüyleri, sevimli yüzleri ve sevecenlikleri ile nam salmışlardır. Dünyanın en zeki köpek cinslerinden biri olan Lapphundlar sürülere çobanlık etme ve av konusunda çok başarılıdırlar. Aynı zamanda uyumlu, sakin ve neşeli bir doğaya sahip olan bu sevimli köpekler apartman dairelerinde yaşamaya uygun değillerdir.

04 Temmuz 2022
Boykin Spaniel Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Mükemmel bir av ve iz sürme köpeği olan Boykin Spaniel köpek ırkı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Carolina eyaletinden dünyaya yayılmıştır. Amerikan avcıları tarafından çok sevilen Boykin Spaniel cinsi köpekler tam birer aile köpeği olmaları ile bilinseler de apartman dairelerinde yaşamaya uygun canlılar değillerdir.

01 Temmuz 2022
Labradoodle Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Labradorlar Retriever ile Poodle olarak bilinen Kanişlerin melezlenmesi sonucu elde edilen Labradoodle cinsi köpekler görünüşlerini Kanişlerden, karakter yapılarını ise Labradorlardan almışlardır. Bu sevimli köpeklerin üretilmelerindeki amaç tüy dökmeyen ve tüyleri insanlarda alerjik reaksiyona sebep olmayan bir cins yaratmaktı. Bu özeliklerinin yanında Labradoodlelar sevecen ve sosyal canlılar olarak da üreticilerin beklentisini tam şekilde karşılayan köpekler.

24 Haziran 2022
Goldendoodle Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Toy Poodle, yani minyatür fino köpekleri ile Golden Retriever köpek ırklarının melezlenmesi ile elde edilen Goldendoodle cinsi, farklı görüntüsüyle olduğu kadar zekasıyla da meşhurdur. Anavatanında Groodle, Doodle ve Golden Poos adları ile tanınan Goldendoodle cinsi köpekler Poodlelar gibi az tüy döken, Golden Retrieverlar gibi de sosyal canlılardır. Zekalarını ise iki atadan da almışlardır.

20 Haziran 2022
Amerikan İndian Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

İnsanlara olan yüksek sadakati ve keskin zekâsı ile bilinen Amerikan İndian köpek ırkı, kolay eğitilebilen cinsler arasında yer alır. Amerika kırsalında bekçi ve koruma köpeği olarak yararlanılan bu köpeklerin günümüzde nesilleri tükenme tehlikesi altındadır. Bu nedenle sayıları oldukça azdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde koruma altına alınan bu ırk kıta dışında çok fazla bilinmemektedir.

10 Haziran 2022
Bloodhound Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Muhteşem koku alma yeteneği ile dünyada nam salmış olan Bloodhound köpek ırkının menşei Belçika’dır. Belçika’nın yanı sıra Fransa, İngiltere ve İskoçya başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesinde popüler olan bu köpekler günümüzde iz sürme ve arama kurtarma köpeği görevlerini üstlenmektedirler.

03 Haziran 2022
Rat Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Teddy’s Terrier ve Rattie isimleri ile de bilinen Rat Terrier köpek ırkı çiftlik ve av köpeği cinsleri arasında kendine yer bulur. Anavatanları Amerika Birleşik Devletleri olan Rat Terrierler her ne kadar av ve çiftlik köpeği olsalar da hastalıklardan ve hava şartlarından çabuk etkilenen hassas fiziksel yapıları onların kapalı alanlarda beslenmesini zorunlu kılar.

01 Haziran 2022
Amerikan Hairless (Tüysüz) Terrier Özellikleri ve Bakımı

Tüysüz ve minik bedenleri ile görenleri hayrete düşüren Amerikan Tüysüz Terrier köpekleri sadakatleri, cesur doğaları ve sevecenlikleri sayesinde çok sevilmişlerdir. Bu köpeklerin çok zeki, dikkatli ve meraklı olmaları eğitimlerinde avantaj sağlar. Ama inatçı doğaları ve hassas karakter yapıları eğitimlerinin olumlu yöntemlerle yapılmasını zorunlu kılar.

 

1 2 3 4 5 6 .... 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.