sadsad x
asdasd
16 Kasım 2020
Evcil Hayvan Bakımında Farklı Bir Tercih: İguana

Diğer evcil canlılara göre bakımı daha pahalı ve daha zor olan İguanalar, sabır isteyen hayvanlardır. Uzun ömürlü ve büyük ebatlara ulaşabilen bu ilginç canlılar, özellikleri bilinmeden asla sahiplenilmemelidirler.

13 Kasım 2020
Akvaryum Balıklarının Yakalanabileceği Hastalıklar

Her canlı gibi akvaryum sakinleri de hastalanabilirler. Hastalıklara sebep olan bakteri, virüs ya da balığın genetik yapısı olabilir. Balıklarınızın sağlıklı kalmaları için suyun temizliğine dikkat etmeli, mutlaka filtre kullanmalı ve geniş akvaryumlar tercih etmelisiniz. Akvaryum canlıları için temiz su kadar düzenli yemlenme de hayati önem taşır.

12 Kasım 2020
Güvercin Özellikleri ve Bakımı

5000 yıl önce evcilleştirilip eğitilen güvercinlerin bakımı ve yetiştirilmesi günümüzde büyük bir tutku halini almış durumda. Geçmişte insanlar arası haberleşmeyi de sağlamış olan bu kanatlıların özelliklerini ve onlara nasıl bakım yapılması gerektiğini öğrenmek isteyenler için yazı kaleme aldık.  

11 Kasım 2020
Ginepig Bakımı, Beslenmesi ve Özellikleri

Kemirgenlerin en masumları arasında olan Ginepig (Gine Domuzları), familyalarının tersine her şeyi kemirmezler. Oldukça sevimli ve ürkek Ginepigler ile aynı evi paylaşmak sizin için hem keyifli hem de ilginç bir deneyim olacak.

09 Kasım 2020
Evin Gevezesi: Lori Papağanı

Gökkuşağını andıran renkleri ve eşsiz güzellikleriyle görenleri büyüleyen, hareketli ve sıcak yapısı ile zekasıyla da kendine hayran bırakan Lori papağanlarının en belirgin özelliği gevezelikleridir. Tuvalet eğitimi bile verilebilen bu kuşlar konuşmayı kolayca öğrenebilirler.

05 Kasım 2020
Akvaryumların En Yanlış Anlaşılan Canlısı: Çöpçü Balığı

Bilimsel adıyla Corydoras, yani Çöpçü Balıkları, akvaryumların en yanlış anlaşılan balıklarıdır. Onlar sanıldığı gibi akvaryumu temizlemezler. Dibe çökmüş yemleri yerler.

04 Kasım 2020
Evcil Kuşlarda Mantar Hastalığı ve Tedavisi

Kuşlar en sevimli evcil dostlarımızdan biridir. Ama her canlı gibi onlar da hastalıklara yakalanabilirler. Kuşların yakalanabileceği hastalıklarından biri mantardır. Mantar, evcil kuşlarda sıkla görülür ve bulaşıcıdır.

30 Ekim 2020
Su Kaplumbağası Sahiplenmek İçin 5 Neden

Hayvan sahiplenmek isteyenlerin ilk tercihi genellikle kaplumbağalar olmaz. Evinizi paylaşmaktan pişman olmayacağınız uzun süreli bir dost arıyorsanız seçiminiz mutlaka su kaplumbağalarından yana olmalı. İşte size bunun için 5 neden.

28 Ekim 2020
Hamster Özellikleri ve Bakımı Hakkında Her Şey

Hamster, kedi ve köpek gibi yaygın evcil hayvanlardan sonra çokça tercih edilen sevimli ve ürkek canlılardır. Bu yüzden sizinle iletişim kurmaları için sabırlı olmanız gerekse de diğer evcil hayvanlara göre oldukça uyumlu ve sessiz canlılar olmaları yüzünden ideal ev canlılarıdır.

26 Ekim 2020
Ekstrem Bir Deneyim: Evcil Yılan Bakımı

Evcil hayvan bakımında ekstrem bir deneyim yaşamak isteyenler için yılanlar oldukça ideal canlılar. Evcil hayvan seçiminde kimilerinin tereddüt ve korkuyla baktığı yılanlar, kimileri içinse bir tutku. Egzotik bir canlı olan yılan son yıllarda Türkiye’de daha fazla tercih edilmeye başlandı.

1 2 3 .... 48 49 50 51 52 53 54 55
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.