sadsad x
asdasd
27 Ağustos 2020
Kedilerde Kepek Ciddi Bir Sorun mu?

Kedilerde kepek, rahatsız edici bir hastalıktır. Çoğu zaman ciddi değildir ancak tıbbi müdahale ve bakım gerektirir. Özellikle tarama esnasında ortaya çıkıp etrafa yayılan ve koltuklarda, kıyafetlerde gözlemlenen beyaz pullar kedi sahipleri için rahatsız edicidir. Tabi sevimli arkadaşınızın bu rahatsızlıktan ötürü yaşadığı kaşınma ve kuru cilt problemi öncelikli şikayet sebebidir. 

21 Temmuz 2020
Muhabbet Kuşu Ele Nasıl Alıştırılır ve İsim Önerileri

Yeni bir muhabbet kuşu aldınız. Mavi, sarı, yeşil ya da başka bir renk... Önce isim koymanız gerekli. Muhabbet kuşları kendilerine doğru çok tekrarlanan kelimeleri çabuk öğrenirler ve tekrar ederler. 

21 Temmuz 2020
Kedi Aşı Takvimi

Kedilerin aslında dokuz canı yoktur, bu yüzden onları korumak için elinizden geleni yapmanız gerekir. Kilit nokta? Doğru aşıları, zamanında yaptırmaktır. Aşılar kedinizi virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıklardan korur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

17 Temmuz 2020
Kedilerde Kısırlaştırma

Kedilerde kısırlaştırma, kedinizin üremesini önlemek için yapılacak olan cerrahi bir prosedürdür. Dişilerde buna 'spaying' ve erkeklerde 'castration' denir. Üreme organları farklı olduğu için veteriner literatüründe farklı isimlerle adlandırılmışlardır.

17 Temmuz 2020
American Staffordshire Terrier Özellikleri ve Bakımı

Hayranları tarafından AmStaffs olarak bilinen Amerikan Staffordshire Terrier; akıllı, kendine güvenen, iyi huylu yoldaşlardır. Cesaretleri meşhurdur. Sorumlu bir şekilde yetiştirilmiş, iyi sosyalleştirilmiş bir AmStaff, sonuna kadar sadık, güvenilir bir arkadaştır.

16 Temmuz 2020
Kayıp Kedi Nasıl Bulunur?

Tatlı dostunuzu, tüy yumağını, her yere bakmanıza rağmen, bulamıyor musunuz? Hemen paniğe kapılıp yüksek sesle adını bağırmaya başlamayın. Sakin bir şekilde evdeki karanlık köşelere, dolap içlerine, koltuk altlarına bakın. Eğer bulamıyorsanız kediniz kaybolmuş olabilir.

15 Temmuz 2020
Sakallı Ejder Yaşam Alanı Nasıl Oluşturulur?

Avustralya'ya özgü sakallı ejderler, Amerika Birleşik Devletleri'ne  ilk olarak 1990'ların ortasında tanıtıldı ve evcil hayvan olarak popülaritesi son yirmi yılda önemli ölçüde arttı. Büyük ölçüde kertenkele dünyasının en uysal yaratıkları olarak kabul edilen sakallı ejderler özel bir çevre ve özel bir bakım gerektirir.

14 Temmuz 2020
Kedi Davranışları ve Anlamları

İster ilk kez kedi sahibi olun ister uzun vadeli kedi arkadaşınız olsun, kedinizin ne düşündüğünü bilmek istediğiniz zamanlar olacaktır.

13 Temmuz 2020
Tüysüz Kedi-Sfenks Bakımı ve Özellikleri

Tüysüz kedi- Sfenks kedisi tüyü olmayan birkaç kedi türünden biridir. Anavatanı Kanada'dır. Sert görüntüsünün tam aksine  sakin, sahibine karşı oldukça sıcak kanlı ve cana yakın bir kedi cinsidir. Ortalama ömrü 9-10 yıldır fakat iyi bakıldığı taktirde 14-15 yaşına kadar yaşayabilir. 

07 Temmuz 2020
Köpekleri Pirelerden ve Kenelerden Korumanın 5 Yolu

Pireler ve keneler sinir bozucu zararlılardan olmaktan daha fazlasıdır - köpekleriniz için gerçek sağlık sorunlarına neden olabilirler. Ancak bazı basit adımlarla tüylü arkadaşlarınızı bu parazitlerden korumaya ve bundan kaynaklı herhangi bir rahatsızlığa yakalanmasını önlemeye yardımcı olabilirsiniz. İşte bunu yapmanın en iyi 5 yolu.

1 2 3 .... 50 51 52 53 54 55
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.