sadsad x
asdasd
08 Mart 2021
Pomsky Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Pomsky; geçmişi çok eskiye dayanmayan, melez ve küçük ırk köpek cinslerinden biridir. Ataları Pomerianlar gibi sık havlayan, Sibirya kurtları gibi uluyan Pumsky cinsi köpekler, oldukça geveze hayvanlardır. Fakat çok sevimli ve küçük canlılar olmaları onların apartman dairelerinde rahatça beslenmesine olanak sağlar.

08 Mart 2021
Kediler Neden Sahipleriyle Uyumak İsterler?

Kediler, eve ilk geldikleri günden itibaren sahipleriyle uyumak isterler. Bazıları yorganın içinde, bazıları kucağınızda ya da kafanızın üzerinde, kimi ise ayağınızın ucu ile yatakta yarattığınız kıvrımların arasında uyur. Peki, kediler neden sizinle uyumak ister?

05 Mart 2021
Saint Bernard Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Anavatanı İsviçre olan Saint Bernard cinsi köpekler, üstün koku alma duyuları ile bilinirler. 10. yüzyıldan beri kurtarma köpeği olarak kullanılan bu ırk, farklı fiziksel özelliklerinin yanında uysallığı ve nazik yapısı sayesinde çok sevilir. 

05 Mart 2021
Maine Coon Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Dünyanın en iri kedi ırklarından bir olan Maine Coon kedilerinin kökeni Amerika’dır. Büyüleyici parlak tüyleri, sakin yapıları, sadakatleri ve merhametli karakter özelliklerinin yanında çok konuşkan olma özellikleri de bulunan Maine Coon kedileri, ülkemizde yaygın olarak bilinmeyen çok özel kedilerdir.

03 Mart 2021
Rehber Köpek Cinsleri ve Eğitimi Hakkında Her Şey

İnsanlarla ilişki kurmada en başarılı ve insanlara en yakın canlılar olarak bilinen köpekler, birçok konuda hayatlarımızı kolaylaştırıyor. Koruma, kurtarma, güvenlik sağlama gibi ağır görevleri olan köpekler zekâları, eğitilmeye açık olmaları, sahiplerine bağlılıkları ve sabırları nedeniyle misyonlarını hiç bıkmadan yerine getiriyorlar.

03 Mart 2021
Ragdoll Kedisi Özellikleri ve Bakımı

1960’lı yıllarda keşfedilen Ragdoll kedileri, çok zeki bir kedi türüdür ve diğer kedi ırklarının öğrenmekte zorlandığı her şeyi rahatlıkla öğrenebilirler. İnsanlarla çok iyi geçinen ve sahiplerine çok bağlı olan bu kediler, aynı zamanda güzellikleriyle de tanınırlar.

01 Mart 2021
Kedi Kumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi sahipleri mama seçiminde yaptıkları gibi kedileri için hangi kumun ideal olduğunu genellikle deneme yanılma yöntemiyle uzun zamanda belirlerler. Kullanacağınız kedi kumunun kaliteli olması ve kedinizin sağlığına zarar vermemesinin yanında insanlar açısından kullanışlı olması da önemlidir.

01 Mart 2021
Köpeklerde Ev İçi Tuvalet Eğitimi

Köpekler, size olan bağlılıkları ve sadakatleri, sevimlilikleri ve içtenlikleriyle çok güzel canlılardır. Köpek sahiplenmede en büyük problem tuvalet ihtiyacının karşılanmasıdır. Köpekler, kediler gibi ilk seferde tuvaletlerini yapmaları gereken yeri öğrenemezler. Bunun için eğitilmeleri gerekir.

27 Şubat 2021
Jack Russell Terrier Özellikleri ve Bakımı

Jack Russell Terrier, en zeki ve eğitilmesi en kolay köpek ırklarından biridir. Bu özellikleri sayesinde birçok gösteri ve filmlerde bile kullanılan Jack Russell Terrierler, neşesi ve bitmeyen enerjisiyle evinize hareket ve mutluluk katar. 

24 Şubat 2021
Manx Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Adlarını Man Adası'ndan alan Manx kedileri, kuyruksuz olmalarıyla tanınırlar. Bu genetik bir rahatsızlığın sonucudur. Türkiye’de çok yaygın olmayan bu kedi türünün diğer karakteristik özellikleri suyu sevmeleri, hareketli bir yapıları ve çok cana yakın olmalarıdır. Sahiplerine fazlaca bağlı olan bu zeki kediler kolaylıkla eğitebilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.