x
sadsad x
asdasd

En Çok Tercih Edilen Kedi Irkları

28 Aralık 2020
En Çok Tercih Edilen Kedi Irkları

Evcil hayvan sahiplenmek isteyenler için kediler son derece doğru bir tercihtir. Kediler, sizinle doğrudan kurdukları iletişim sayesinde sevgiyle size bağlanan canlılardır. Onları oyun oynarken, pencereden dışarıyı izlerken ve keyifle dinlenirken izlemek ise huzur verici ve harika bir his. Bu nedenle evinizde kedi beslemek çok tatmin edici süreç. Kediler, temiz hayvanlar oldukları için de bakımları köpeklerden çok daha rahattır. Köpek gibi her gün tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkarmanıza ihtiyaç duymayan kediyi, aynı zamanda yıkamanız da gerekmiyor. Kedilerin tuvalet ihtiyacı için kedi kumu bulundurmanız yeterli. Kendilerini temizleyen ve temizliklerini özenle yapan hayvanlar oldukları için de ekstra bakım yapmaktan ve çaba harcamaktan da kurtulmuş oluyorsunuz. Kedi bakımında zorlanacağınız tek şey, evinizde uçuşan ve eşyalarınıza yapışan tüyler. Kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız evinizin temizliğini daha sık yapmanız ve evde mutlaka tüy toplayıcı rulolar bulundurmalısınız.

>> Kedi Tüy Toplayıcı Rulolar

En Popüler Kedi Irkları

Kediler; türleri ne olursa olsun kendilerine has karakter özellikleri bulunan, insanla ve diğer kediler ve canlılarla iletişiminde tüm yönlerini ortaya koyan canlılardır. Hemen her kedi türü fiziksel olarak çok güzeldir. Ama evinizi paylaşacağınız bu güzel canlıları kendi karakterinize uygun seçmeniz iki tarafın da hayatını zora sokmayacak ve bu sevimli ev arkadaşınızla iyi geçinmeniz sağlayacaktır. Dolayısıyla kedi sahiplenmeden önce kedi ırklarının genel özelliklerini bilmekte fayda var. Kediniz varsa da bu bilgiler gerekli olacaktır. Belki de kedinizde anlam veremediğiniz davranışlar onun ırkına özgüdür.

İran Kedisi

iran kedisi

Persian ve Fars Kedisi olarak da bilinen İran Kedileri, uzun tüylü ve basık suratlıdır. Oldukça sessiz ve sakin hayvanlardır. Miyavladığını pek de duymayacağınız İran Kedileri, gürültüyü ve yüksek sesi sevmezler. Güzelliği, sakinliği ve cana yakınlığı sayesinde çok sık tercih edilmelerine rağmen, ciddi sağlık sorunlarına yatkındırlar.

İran Kedileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için İran Kedisi Özellikleri ve Bakımı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Ankara Kedisi

ankara kedisi

Fiziksel olarak Van kedisine çok benzeyen Ankara kedisi, bembeyaz olması ile ünlüdür. Uzun tüylü oldukları için fırçalanmaları gerekir. Çok zeki ve oyuncu hayvanlar olan bu kediler sahipleriyle güçlü bağ kurarlar.

Van Kedisi

van kedisi

Çift renk gözleriyle ünlü olan Van kedisi, insanlarla kolay iletişim kuran kedi ırklarındandır. Bilinenin aksine sudan korkmazlar ve iyi birer yüzücüdürler. Hareketli ve zeki hayvanlardır. Bu nedenle kucağa alınacak türde bir kedi değildir ama sizinle yakın ilişki kurmaya isteklidir.

Van Kedileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Van Kedisi Özellikleri ve Bakımı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Mavi Rus Kedisi

mavi rus kedisi

Kısa tüylü ve gri tüyleri bulunan Mavi Rus Kedisi, doğada bulunan bir kedi ırkı olduğu için doğuştan gelen sağlık sorunları yaşamazlar. Rutinlerine çok sadık olan bu kediler, sadık ve naif hayvanlardır. İlgi düşkünüdürler ve onunla oyun oynamanızdan çok hoşlanırlar. Rengiyle dikkat çeken Mavi Rus Kedisi sahibine çok bağlıdır ve tanımadığı insanlarla iletişim kurmaktan kaçınır.

Norveç Orman Kedisi

norveç orman kedisi

Doğal yaşam koşulları gereği sert ve soğuk iklimlere dayanıklı olan Norveç Orman Kedisi, uzun tüyleri ile bilinir. Zeki ve sıcak kanlı bir hayvandır. Su ile oynamayı ve suya yakın olmayı severler. Sakin bir yapısı vardır ve ilgiye diğer türlere göre daha az ihtiyaç duyar.

British Shortair

british shortair

British Shortair Kedileri, adından da anlaşıldığı üzere İngiliz kökenli kedilerdir. Zeki bir cins olmalarına rağmen epey uysaldırlar. Çocuklu evler için ideal kedilerdir. Zira sabırlı olmaları ve hırçın bir yapıya sahip olmamaları, çocuk ve yaşlıların olduğu evlerde sıkça tercih edilmelerini sağlar. Bu oyuncu kediler, kucağa alınmayı pek sevmezler.

British Shortair hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için British Shortair Özellikleri ve Bakımı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Siyam Kedisi

siyam kedisi

Güzelliği, zekâsı ve sıcak kanlılığıyla en çok tercih edilen kediler arasındadırlar. İnatçı ve aktif kedilerdir. Azimleri ve zekalarıyla istediklerini elde ederler. İnsan canlısı olduklarından tek başlarına kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Bol bol ilgi ve oyun isteyen Siyam Kedileri, çok konuşkandırlar.

Siyam Kedileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Siyam Kedisi Bakımı ve Özellikleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Scottish Fold

scottish fold

Genetik mutasyon ile elde edildikleri için sağlık sorunları yaşamaya meyillidirler. Kısa kulakları ve güzel yüzleriyle ünlü olan Scottish Fold, özel bakıma ihtiyaç duyabilirler. Son derece zeki olan bu kediler, sürekli veteriner kontrolü ve vitamin takviyesi almak durumunda kalabilirler. Bu yüzden sürekli ilgi ve sevgi verilmesi gereken ürkek hayvanlardır. Eğer iyi bakım koşulları sağlanamazsa hastalanabilirler.

Scottish Fold kedileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Scottish Fold Özellikleri ve Bakımı içeriğimize göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.