sadsad x
asdasd
07 Şubat 2022
Gonzales Hamster Özellikleri ve Bakımı

Adını çok hızlı hareket etmesinden alan Gonzales cinsi hamsterlar, oldukça küçük canlılardır. Bu nedenle çok hassas bir bünyeye sahiptirler ve bakımlarına özen gösterilmelidir. Ürkek doğaları nedeniyle Gonzales cinsi bir hamster ile bağ kurmanın yolu sevgi ve sabır göstermekten geçer.  

05 Eylül 2021
Tavşanların Yememesi Gereken Gıdalar

Tavşanlar, oldukça obur canlılar olsa da her yiyecek onların sağlığı için yararlı değildir. Bazı gıdalar bu sevimli hayvanların sindirim sistemlerine zarar, verebilir hatta onları zehirleyebilir. Ekmek, kuruyemiş, patates, pirinç, avokado, soğan ve sarımsak gibi gıdalar tavşanların beslenme diyetinde kesinlikle bulunmamalıdır.

20 Ağustos 2021
Evde Beslenebilecek İguana Türleri

Evcil hayvan bakımında farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin seçimi genellikle iguana türleri oluyor. İguanalar, evcil değildirler ve bakımları da bir hayli zordur. Buna rağmen çok sayıda meraklısı bulunan bu sürüngenlerin dünyada ve Türkiye’de en yaygın beslenebilen türü Yeşil İguanalar’dır.

02 Ağustos 2021
Yangın Durumunda Hayvanlara Acil İlk Yardım Nasıl Yapılır?
28 Mayıs 2021
Su Kaplumbağalarında Kış Uykusu

Kara kaplumbağalarının bazı cinsleri gibi su kaplumbağaları da kış uykusuna ihtiyaç duyarlar fakat evcil su kaplumbağaları her yıl düzenli olarak kış uykusuna yatmazlar. Tamamen içgüdüsel olan kış uykusuna yatma davranışının ne zaman gerçekleşeceğini bilmeniz ise mümkün değildir.

16 Şubat 2021
Tavşan Davranışları ve Anlamları Nelerdir?

Evcil hayvan beslemek için yapılması gereken ilk şey onlara iyi bir bakım sağlamak olsa da onların davranışlarını gözlemleyip onları anlamak da çok önemlidir. Tavşanlar diğer evcil dostlarımızdan farklı olarak hareketlerinin okunması daha zor varlıklardır. Tavşanınızla daha iyi bir ilişki kurabilmek için onun size ne anlatmak istediğini ve vücut dilini bilmeniz elzemdir.

08 Şubat 2021
Evcil Hayvan Tüyü Alerjisi ve Alerjiden Korunma Yöntemleri

Evcil hayvan besleyenlerde ve dört ayaklı dostlarımızla yakın teması olanlarda tüylerden kaynaklanan alerjik reaksiyonlar görmek mümkündür. Bu reaksiyonlar sadece tüylerden kaynaklanmaz. Kedi ve köpeklerin salyası, tükürüğü, deri döküntüleri ve hatta dışkılarında mevcut olan proteinler de insanlara alerji yapabilir.

26 Ocak 2021
Hollanda Lop Tavşanı Özellikleri ve Bakımı

Kedi, köpek ve kuştan sonra evcil hayvan deyince ilk akla gelen hayvan türü tavşanlardır. En sevilen tavşan ırklarından biri olan Hollanda Lop tavşanının adından da anlaşılacağı üzere anavatanı Hollanda’dır ve diğer tavşan türlerinden ayrılan birçok şaşırtıcı karakteristik özellikleri vardır.  

13 Ocak 2021
Tavşanların Yakalanabileceği Hastalıklar

Evde tavşan beslemek eğlenceli ve farklı bir deneyimdir. Bu tatlı, aktif ve ürkek hayvanlar son derece dayanıklı olsalar da diğer tüm canlılar gibi hastalıklara yakalanabilirler.

11 Ocak 2021
Hamster Türleri ve Özellikleri

20. yüzyılın en güzel keşiflerinden biri olan hamsterlar, çöl hayvanları olarak bilinir ve kökenleri Suriye’ye dayanır. Evde beslemesi kolay olan bu kemirgenler, sakin doğaları ve çekingenliklerinin yanında oldukça sevimli hayvanlardır.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.