sadsad x
asdasd
05 Ekim 2022
Evcil Hayvanlarla Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Seyahatlerinde ve tatillerinde evcil hayvanlarını yanlarından ayırmak istemeyenlerin tercihi genellikle uçak yolculuğu oluyor. Eğer özel aracınız yoksa ya da araçla gidilemeyecek bir mesafede seyahat edecekseniz evcil dostunuzu yanınıza almanız için zaten uçak kullanmaktan başka şansınız pek de yok. Evcil hayvanınızla uçak yolculuğu ise bazı ön şartları ve hazırlıkları gerektirdiği gibi belirli hususlarda bilgi edinmenizi de gerektiriyor.

12 Eylül 2022
Beveren Tavşanı Özellikleri ve Bakımı

Adını yetiştirildiği yerden yani, Belçika’nın Beveren şehrinden alan Beveren tavşanı, 19. yüzyılın sonlarında keşfedilmiştir. Melez bir ırk olan bu tavşanların karakteristik özelliği maviye çalan gri renk tüyleridir. Bu nedenle bu tavşanlara Mavi Beveren tavşanları da denmektedir. Güzel ipeksi kürklere sahip olan Beveren tavşanları melezlenerek başta siyah ve beyaz olmak üzere birçok renkte üretilmektedir.

28 Temmuz 2022
Rex Tavşanı Özellikleri ve Bakımı

Anavatanları Fransa olan Rex tavşanları kısa tüylü ve uzun kulaklı bir tavşan türüdür. En çok beyaz renk olan türü ilgi gören bu hayvanlar zekâları, eğitime olan yatkınlıkları ve sevecenlikleri nedeniyle evde kolaylıkla beslenebilen canlılardır. Fakat bu tavşanlar uzun bacakları sayesinde yükseğe sıçrayabilmeleri nedeniyle evde bakıldığında dikkatli olunmalıdır.

19 Temmuz 2022
Tavşanlarda Tuvalet Eğitimi Hakkında Her Şey

Bakımı kolay evcillerden biri olarak bilinen tavşanlar, insanlarla iletişim kurma konusunda çekingen canlılardır. Bu hayvanlara yaklaşmak bile zorken onları eğitmeye çalışmak bazı tavşan sahiplerini gereğinden fazla korkutur. Oysa tavşanlar beklenmedik bir biçiminde özellikle de belli konularda eğitim almaya açıktırlar. Bu eğitimlerden biri de tuvalet eğitimidir.

08 Temmuz 2022
Cüce Tavşanı Özellikleri ve Bakımı

Mükemmel birer evcil hayvan olarak bilinen Cüce Tavşanları; minik boyutları, titizlikleri ve sakin doğaları sayesinde hayvan severlerin gözdesi olmayı başaran canlılardan biridir. Hollanda Cüce Tavşanı adı ile de bilinen Cüce Tavşanları, son derece enerjik ve aktif hayvanlardır. İnsanlarla ve diğer evcillerle fiziksel temastan kaçınan bu küçük canlılar şaşırtıcı biçimde tuvalet eğitimi alabilirler.

29 Haziran 2022
Angora (Ankara Tavşanı) Özellikleri ve Bakımı

Upuzun yumuşak tüyleri ve sevimliliği ile dikkat çeken Angora Tavşanı ya da ülkemizde daha çok bilinen adı ile Ankara Tavşanı çok eski bir tavşan türüdür. Ülkemizde bir dönem soyları tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan bu tavşanlar Avrupa’da yaygın olarak yetiştirilmektedir. Bunun nedeni ise ne yazık ki Ankara Tavşanlarının tüylerinin çok değerli olmasıdır.

23 Haziran 2022
Evde Tavşan Beslemenin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Tavşanlar çok hassas hayvanlardır ve onları özellikle de dar kafeslerde beslemek o kadar kolay değildir. Ama tavşan beslemenin olumsuz tarafları kadar olumlu yönleri de vardır. Tavşan bakımında en büyük avantaj, tavşanların zeki hayvanlar olmaları ve eğitilmeye yatkın hale gelebilmeleridir. Fakat bu sevimli hayvanların insana verdiği huzurun yanında çabucak strese girebildikleri de unutulmamalıdır.

07 Haziran 2022
Hamster ile Fare Arasında Hangi Farklar Var?

Hamsterlar, bakımı kolay ve sevimli hayvanlar oldukları için dünya çapında sevilen canlılar. Ülkemizde ise hamsterların farelerle yakın akraba olan bir fare türü olduğu hatta, kuyruksuz fareler oldukları kanısı yaygın. Bu yanlış kanı ancak hamsterların geçmişine bakmak ve bu hayvanların farelerle olan farklarını kavramakla değiştirilebilir.

23 Mayıs 2022
Su Kaplumbağalarının Yaşam Alanı Nasıl Olmalı?

Su kaplumbağalarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve uzun ömürlü olmalarını sağlamak doğru yem seçimi ile planlı bir beslenmeden geçer. Ayrıca kaplumbağaların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir akvaryum seçmek de bu konuda belirleyicidir. Su kaplumbağalarının yaşam alanlarında bulunması gereken malzemeler de ihmal edilmemelidir.

11 Mart 2022
Hamsterlar Neden Çok Uyur?

Ürkek oldukları kadar sevimlilikleriyle de hayvan severlerin sevgisini kazanan hamsterlar, içgüdüsel olarak gündüz vakitlerinde uyuyarak geceleri hareketlenmeye başlarlar. Bunun nedeni, çöl canlıları olan hamsterların çölün sıcak havasından ve güneş ışınlarından kaçınmaları ve minik canlılar oldukları için geceleri diğer hayvanların avı olmak istememeleridir.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.