sadsad x
asdasd

Blog

Köpek Havlamasını Engellemenin En Etkili Yolları

02 Eylül 2020

Hiç kimse bir köpeğin asla havlamamasını beklemiyordur. Bu, bir çocuğun asla konuşmamasını beklemek kadar mantıksız. Ancak bazı köpekler aşırı derecede havlar. Bu, evinizde bir sorunsa ilk adım köpeğinizin çok fazla havlamasına neyin sebep olduğunu bulmaktır. Neden havladığını anladıktan sonra, havlama problemini tedavi etmeye başlayabilirsiniz.

Kedilerde Kepek Ciddi Bir Sorun mu?

27 Ağustos 2020

Kedilerde kepek, rahatsız edici bir hastalıktır. Çoğu zaman ciddi değildir ancak tıbbi müdahale ve bakım gerektirir. Özellikle tarama esnasında ortaya çıkıp etrafa yayılan ve koltuklarda, kıyafetlerde gözlemlenen beyaz pullar kedi sahipleri için rahatsız edicidir. Tabi sevimli arkadaşınızın bu rahatsızlıktan ötürü yaşadığı kaşınma ve kuru cilt problemi öncelikli şikayet sebebidir. 

Muhabbet Kuşu Ele Nasıl Alıştırılır ve İsim Önerileri

21 Temmuz 2020

Yeni bir muhabbet kuşu aldınız. Mavi, sarı, yeşil ya da başka bir renk... Önce isim koymanız gerekli. Muhabbet kuşları kendilerine doğru çok tekrarlanan kelimeleri çabuk öğrenirler ve tekrar ederler. 

Kedi Aşı Takvimi

21 Temmuz 2020

Kedilerin aslında dokuz canı yoktur, bu yüzden onları korumak için elinizden geleni yapmanız gerekir. Kilit nokta? Doğru aşıları, zamanında yaptırmaktır. Aşılar kedinizi virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıklardan korur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

Kedilerde Kısırlaştırma

17 Temmuz 2020

Kedilerde kısırlaştırma, kedinizin üremesini önlemek için yapılacak olan cerrahi bir prosedürdür. Dişilerde buna 'spaying' ve erkeklerde 'castration' denir. Üreme organları farklı olduğu için veteriner literatüründe farklı isimlerle adlandırılmışlardır.

American Staffordshire Terrier Özellikleri ve Bakımı

17 Temmuz 2020

Hayranları tarafından AmStaffs olarak bilinen Amerikan Staffordshire Terrier; akıllı, kendine güvenen, iyi huylu yoldaşlardır. Cesaretleri meşhurdur. Sorumlu bir şekilde yetiştirilmiş, iyi sosyalleştirilmiş bir AmStaff, sonuna kadar sadık, güvenilir bir arkadaştır.

Kayıp Kedi Nasıl Bulunur?

16 Temmuz 2020

Tatlı dostunuzu, tüy yumağını, her yere bakmanıza rağmen, bulamıyor musunuz? Hemen paniğe kapılıp yüksek sesle adını bağırmaya başlamayın. Sakin bir şekilde evdeki karanlık köşelere, dolap içlerine, koltuk altlarına bakın. Eğer bulamıyorsanız kediniz kaybolmuş olabilir.

Sakallı Ejder Yaşam Alanı Nasıl Oluşturulur?

15 Temmuz 2020

Avustralya'ya özgü sakallı ejderler, Amerika Birleşik Devletleri'ne  ilk olarak 1990'ların ortasında tanıtıldı ve evcil hayvan olarak popülaritesi son yirmi yılda önemli ölçüde arttı. Büyük ölçüde kertenkele dünyasının en uysal yaratıkları olarak kabul edilen sakallı ejderler özel bir çevre ve özel bir bakım gerektirir.

Kedi Davranışları ve Anlamları

14 Temmuz 2020

İster ilk kez kedi sahibi olun ister uzun vadeli kedi arkadaşınız olsun, kedinizin ne düşündüğünü bilmek istediğiniz zamanlar olacaktır.

Tüysüz Kedi-Sfenks Bakımı ve Özellikleri

13 Temmuz 2020

Tüysüz kedi- Sfenks kedisi tüyü olmayan birkaç kedi türünden biridir. Anavatanı Kanada'dır. Sert görüntüsünün tam aksine  sakin, sahibine karşı oldukça sıcak kanlı ve cana yakın bir kedi cinsidir. Ortalama ömrü 9-10 yıldır fakat iyi bakıldığı taktirde 14-15 yaşına kadar yaşayabilir. 

1 2 3 .... 6 7 8 9 10 11
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.