sadsad x
asdasd
30 Temmuz 2021
Show Jumbo Muhabbet Kuşu Özellikleri ve Bakımı

Zekâları ve güzellikleri ile kendilerine hayran bırakan muhabbet kuşlarının en yaygın türlerinden biri Jumbo muhabbet kuşlarıdır. Jumbo muhabbet kuşlarının türlerinden olan Show Jumbo muhabbet kuşunun ayırt edici özelliği ise başındaki tüyleridir. Show Jumboların uzun kafa tüyleri gözlerinin görülmesine engel olur ve yüzlerini tamamen kaplar.

09 Temmuz 2021
Albino Muhabbet Kuşu Özellikleri ve Bakımı

Doğuştan pigment eksikliği bulunan Albino Muhabbet kuşu, diğer muhabbet kuşlarından sadece bembeyaz tüyleri nedeniyle ayrılmaz, karakter yapıları ve hastalıklara dayanıklılıkları ile bakım ihtiyaçları da farklılık gösterir.

23 Mayıs 2021
Muhabbet Kuşları Neden Kusar?

Kusma, muhabbet kuşlarında sık görülen bir problemdir. Çok ciddi bir hastalığın habercisi olabileceği gibi, anlık bir sorun da olabilir. Muhabbet kuşlarının kusmasının bir nedeni de sizi veya sevdiği bir nesneyi besleme isteğidir.

30 Nisan 2021
Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı?

Bir muhabbet kuşu beslemeye karar verdiyseniz önce onun ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu kuşların ihtiyaçlarından en önemlisi, içinde rahat hareket edebilecekleri ve gerekli olan tüm malzemelerin bulunduğu kafeslerdir.

15 Nisan 2021
Muhabbet Kuşu Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhabbet kuşları; zekâları, muhteşem görünümleri, neşeli doğaları ve sevimlilikleri ile en sevilen canlılardandır. Bakımı diğer evcil hayvan türleri ve diğer kuşlara göre daha kolay olduğu için de tercih sebebi olan muhabbet kuşlarının beslenmesi her canlı gibi özen ve dikkat ister.

09 Nisan 2021
Muhabbet Kuşu Tırnak Kesimi Nasıl Olmalı?

Muhabbet kuşlarının bakımının ayaklarından birini de tırnaklarının kesilmesi teşkil eder. Bu kuşların tırnakları düzenli aralıklarda kesilmezse kuşunuza ciddi rahatsızlık verebilir. Bunun için muhabbet kuşlarının tırnaklarını kesmeyi öğrenmeniz hem kuşunuz hem de sizin için yararlı olacaktır.

29 Mart 2021
İskender (Alexander) Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Kökenleri Hindistan’a dayanan İskender papağanı, muhteşem renkleri ve zekasıyla popülerdir. Çok zeki kuşlar olan İskender papağanları, konuşmayı çok çabuk öğrenmeleri ve çok uzun ömürlü olmalarıyla bilinirler.

17 Mart 2021
Jako Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Gri Afrika Papağanı olarak da adlandırılan Jako Papağanları, doğal ortamlarında sürüler halinde yaşayan çok zeki kuşlardır. Zekâları sayesinde kelimeleri çok çabuk kapar ve akıllarında tutarlar. Taklit yoluyla konuşmayı öğrenebilen bu kuşlar, ilgi görmekten de çok hoşlanırlar.

10 Aralık 2020
Muhabbet Kuşu Türleri ve Özellikleri

Muhabbet kuşları, Avustralya’dan dünyaya yayılmış papağan ailesine mensup kuşlardır. Tartışmasız dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen evcil kuş türü olan muhabbet kuşu; zekâsı, konuşabilmesi, canlı renkleri, oyunculuğu ve insanlara olan uyumu ile büyüleyici hayvanlardır.

30 Kasım 2020
En Çok Bilinen Papağan Türleri ve Özellikleri

Birçok türü olan papağanlar, insanlar tarafından belki de en sevilen kuşlardan biri. Konuşmaları ve güçlü gagalarıyla bilinen papağanlar, bizleri zekâları ve rengarenk güzellikleriyle hep büyülemiş canlılardır.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.