x
sadsad x
asdasd
11 Mayıs 2022
Forpus Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Enerji dolu ve hareketli doğası ile sevimliliği sayesinde hayvanseverler tarafından çok sevilen Forpus papağanları, görünümleri ile ilk bakışta muhabbet kuşlarını çağrıştırırlar. Muhabbet kuşları gibi minik boyutlara sahip olan bu kuşların en belirgin özellikleri keskin zekâları sayesinde eğitilmeye ve öğrenmeye yatkın olmaları ile sosyalleşme meyilleridir. Sahiplerine çok bağlı olan Forpuslar onlardan sürekli ilgi ve sevgi beklentisi içindedirler.

22 Nisan 2022
Macaw Papağanı Özellikleri ve Bakımı

Ara Macaw ya da Sümbül Papağanı adı ile de bilinen Macaw papağanları rengarenk tüyleri, kocaman gagaları ve iri boyutları ile dikkat çeken canlılardır. Bu olağanüstü güzellikteki kuşların anavatanları Güney Amerika’dır. Keskin zekâları ve öğrenme eğilimleri sayesinde eğitime açık olan Macaw papağanları konuşma konusunda da çok yeteneklidirler.

19 Nisan 2022
Muhabbet Kuşları Dünyayı Nasıl Görür?

Muhabbet kuşları; retinada bulunandört koni sayesinde kırmızı, yeşil ve mavi renk başta olmak üzere bütün ana renkleri rahatça algılarlar. Ayrıca ultraviyole denilen ışığın eflatun rengini de fark ederler. Gece görüşleri çok iyi olmasa da tüm muhabbet kuşları keskin ve canlı bir görüş açısına sahiptirler ve dünyayı pek çok canlıdan daha ayrıntılı görürler.

07 Nisan 2022
Kanarya Cinsleri ve Özellikleri

Evcilleştirilebilen minik bir kuş türü olan kanaryaların pek çok farklı cinsi bulunur. Kanaryaların bu sınıflanması ötüş, renk ve fiziksel özelliklerinin farklılığı esasına dayanır. Ülkemizde ve dünyada en çok bilinen kanarya cinsleri ise Gloster, Yorkshire, Norwich, Malinua, Taklacı Kanarya, Lancashire, Border ve Lizard kanaryalarıdır.

14 Mart 2022
Muhabbet Kuşları Neden Tüylerini Kabartır?

Muhabbet kuşu sahipleri zaman zaman kuşlarının tüylerini kabarttığına tanık olmuşlardır. Bu durum; uyku hali, kur yapma, korku, stres, sinirlenme, mutlu olma, üşüme gibi olağan sebeplere bağlı olabilir. Fakat tüy kabartma muhabbet kuşunun ciddi bir hastalığa yakalandığına da işaret edebilir.

18 Şubat 2022
Muhabbet Kuşu Nasıl Yıkanır?

Muhabbet kuşlarının rutinlerinden biri banyo yapmaktır. Kanatlı dostlarımızın hem oyun hem de temizlik yöntemi olarak algıladığı yıkanma eylemi düzenli aralıklarla tekrarlanmalı ve kuşun tüyleri arasında biriken kirler giderilmelidir. Ayrıca banyo bu hassas kuşların derilerinin nemlenmesi için de gereklidir.

21 Ocak 2022
Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

Muhabbet kuşları; güzellikleri, sevimli hareketleri ve insanlarla iyi ilişkiler kurabilmeleri ile bilinen canlılar olmalarının yanında konuşma özellikleri ile de dikkat çekerler. Konuşmaya eğilimli olmaları muhabbet kuşlarının tekrar etme, dinleme ve gözlemleme konusundaki yetenekleri ile ilgilidir. Bu yetenekleri açığa çıkararak muhabbet kuşlarına konuşma eğitimi vermek ise büyük ölçüde kuş sahiplerine bağlıdır.

12 Ocak 2022
Gloster Kanarya Özellikleri ve Bakımı Hakkında Her Şey

İngiltere’nin Gloucestershire kentinden adını alan Gloster Kanarya ya da diğer adı ile Glorya Kanaryası, 1920’li yıllarda üretilmeye başlanmıştır. Ünü İngiltere’nin dışına taşıp ülkemizde de çok popüler olan bu kuşların Corona adlı türünün en belirgin fiziksel özelliği yüzünü kapatan şapka biçimindeki tüylerdir.

05 Ocak 2022
Muhabbet Kuşları Kaç Yıl Yaşar?

Büyüleyici görüntüleri ve neşeli karakter yapıları ile insanların en gözde evcil canlılarından biri olan muhabbet kuşlarının da diğer hayvanlar gibi bir yaşam süreleri vardır ve bu süre insan ömrüne kıyasla fazla değildir. Dolayısıyla bir muhabbet kuşu sahiplenirken onun, size ne kadar süre boyunca yarenlik edeceği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü muhabbet kuşları oldukça hassas hayvanlardır.

30 Aralık 2021
Muhabbet Kuşu Vitamini Ne İşe Yarar?

Muhabbet kuşları, doğru bir bakıma muhtaç olan hassas canlılardır. Bu sevimli hayvanların bakımlarının birinci ayağını yemler oluştururken; temiz bir kafes, hijyenik içme suyu ve gaga taşı gibi malzemeler muhabbet kuşlarının uzun ve sağlıklı bir ömür sürmeleri için gereklidir. Ayrıca muhabbet kuşlarının en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri vitaminlerdir.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.