sadsad x
asdasd

Kediler Hakkında

17 Şubat 2021

Kedi sahipleri kedilerinin zaman zaman hiç ağızlarını oynatmadan, etrafa bir titreşim yayarak guruldamaya benzer bir ses çıkardıklarını fark etmişlerdir. Bazen mama yerken, bazen siz ona dokunduğunuzda, bazen de oyun oynarken aynı sesi duyarsınız. Her zaman iyiye işaret olmayan bu ses, kedilerde rastlanan içgüdüsel bir tepkidir.

25 Ocak 2021

Kediler, diğer hayvanlarda pek rastlanmayan bir davranış türüne de sahiptirler; kusmak! Sık sık kusma refleksi gösterip sahiplerini korkuturlar. Aslında kusma davranışı her zaman tehlikeli değildir. Bu durumun normal olup olmadığını anlamak için kusmanın nedenlerine odaklanmak gerekir.

18 Ocak 2021

Kedi sahiplerinin en merak ettikleri noktalardan biri, kedi yaşının nasıl hesaplanacağıdır. Kediler, insanlardan daha kısa ömürlü oldukları ve gelişimleri bizden farklı olduğu için onların yaşını merak eder ve ona göre kedi bakımına devam etmek isteriz. Kedinizin yaşını tahmin etmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

14 Ocak 2021

Kedi sahiplerinin bildiği üzere kediler, seyahat etmekten hiç hoşlanmazlar. Genel olarak değişikliği sevmeyen kediler, ortam değiştirmeyi de hiç sevmezler. Yolculuk yaparken de ciddi bir strese girerler ve hep güvende hissetmek isterler.

30 Aralık 2020

Kediler, dayanıklı hayvanlar olarak bilinir. Bu güçlü hayvanların en hassas yerleri gözleri ve mideleridir. Yani kedilerin yedikleri mama ve gıdalar çok özenli seçilmelidir. Bunun yanında kedilerin göz sağlığına dikkat etmek de elzemdir.

24 Eylül 2020

Kediniz bebek mi bekliyor? Bu ikiniz için de heyecan verici bir zaman!

04 Eylül 2020

Kedinizi anlamanız, onun davranışlarını tanımlamanız zaman alabilir. Sevimli dostlarımız en deneyimli kedi sahibini bile şaşkına çevirebilecek karmaşık davranışlara sahiptir.

27 Ağustos 2020

Kedilerde kepek, rahatsız edici bir hastalıktır. Çoğu zaman ciddi değildir ancak tıbbi müdahale ve bakım gerektirir. Özellikle tarama esnasında ortaya çıkıp etrafa yayılan ve koltuklarda, kıyafetlerde gözlemlenen beyaz pullar kedi sahipleri için rahatsız edicidir. Tabi sevimli arkadaşınızın bu rahatsızlıktan ötürü yaşadığı kaşınma ve kuru cilt problemi öncelikli şikayet sebebidir. 

21 Temmuz 2020

Kedilerin aslında dokuz canı yoktur, bu yüzden onları korumak için elinizden geleni yapmanız gerekir. Kilit nokta? Doğru aşıları, zamanında yaptırmaktır. Aşılar kedinizi virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıklardan korur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

1 2 3
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.