x
sadsad x
asdasd

Kediler Hakkında

Kedilerde Isırma Problemi ve Çözümü

26 Temmuz 2021

Kedilerde ısırma çok yaygın olan içgüdüsel ve doğal bir davranıştır. Kediler, keskin dişlerini bir savunma ve saldırı aracı olarak kullanabilecekleri gibi kedilerin sahipleri ile kurdukları bir iletişim vesilesi de sayılabilir. Bu can acıtıcı ve rahatsız edici problem, biraz sabır ve çaba ile en aza indirebilir ya da ortadan kaldırabilir.

Kediler Neden Kısırlaştırılmalı?

01 Temmuz 2021

Kedinizin sağlıklı ve uzun bir ömür geçirebilmesi için bakımlarının doğru yapılmasının yanında, aşılarının aksatılmaması ve kısırlaştırılması da gerekir. Kedilerin sağlığı için avantajlı olan kısırlaştırma operasyonu en az dört çok on aylık kedilerde yapılmalıdır.

Kedi Sahiplenmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

22 Haziran 2021

Bir kedi ile aynı evi paylaşmak keyifli bir süreç olsa da aslında kedi sahiplenmek ciddi bir sorumluluk gerektirir. Kedi sahibi olmadan önce onun sağlıklı bir yaşam sürmesi için ihtiyacı olan tüm koşulları sağlamak ve yeterli zamanı ona ayırmak şarttır. Bundan sonraki adımda ise bu sorumluluğu alıp alamayacağınızı düşünmeniz kilit noktadır. 

Kedilerde Hamilelik Süresi ve Doğum Sürecinde Yapılması Gerekenler

10 Haziran 2021

Kediler memeli hayvanlar oldukları için belli bir gebelik sürecinden geçerek ürerler. Bir kedi yaklaşık olarak 9 aylık olduğunda bedeni üremeye hazırdır. Gebelik çiftleşmenin ardından 24 saat içinde gerçekleşir. Kediler gebeyken fiziksel değişimler ile davranışlarında birtakım farklılıklar gözlenmektedir.

Kediler Neden Hapşırır?

01 Haziran 2021

Kediler de insanlar gibi kendilerini rahatsız eden koku, toz, duman gibi uyaranlara hapşırarak tepki verirler. Kimi kedilerin bu etkenlere arka arkaya hapşırarak fazlaca tepki vermesi alerjik olmalarına işaret ederken diğer hastalık belirtilerine eşlik eden uzun süreli hapşırma ciddi bir enfeksiyonun habercisi olabilir.

En Popüler Dişi ve Erkek Kedi İsim Önerileri (Kapsamlı Liste)

21 Mayıs 2021

Yeni sahiplendiğiniz kedi için isim mi arıyorsunuz? Kedinize isim koymakta güçlük mü çekiyorsunuz? Sizinle paylaşacağımız güzel kedi isimleri ile kedinize çok yakışacak ve onu tamamlayacak bir adı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kediler Dünyayı Nasıl Görüyor?

16 Mayıs 2021

Sevimli hareketleri, kendilerine has karakter yapıları ve güzellikleri ile insanlara kendilerini çok sevdiren kedilerin belki de en çok dikkat çeken yanları gözleridir. Kediler, göz yapılarının farklı olması nedeniyle dünyayı bizim algıladığımızdan farklı algılarlar.

Kedilerde Diş Dökülmesi ve Detaylı Diş Bakımı

03 Mayıs 2021

Kedilerde en sık görülen rahatsızlıklardan biri diş ve diş eti sorunlarıdır. Kedinizde ağız kokusu ve diş etlerinde renk değişimi, kanama, şişme varsa ya da kediniz mama yerken zorlanıyor, mamaları tek taraflı çiğniyorsa bu işaretler kedinizin diş kaybı yaşayacağı anlamına gelebilir.

Kedileri Veteriner Hekime Götürürken Dikkat Edilmesi Gerekenler

14 Nisan 2021

Kediler, alışkanlıklarına son derece bağlı canlılardır. Bırakın yuvalarından ayrılmayı, evdeki ufak bir eşyanın yerinin değişmesi bile onları şaşırtır. Evden ayrılmaları bir yana, kötü bir tecrübe yaşadıkları veteriner kliğine götürüldüklerini anlamaları da onları strese sokacaktır. Fakat bu zor işi daha kolay ve kediniz için daha az stresli hale getirmenin yolları var.

Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir?

12 Nisan 2021

Kedi sahiplerinin, kedi bakımında en zorlandığı noktalardan biri kedilerinin tırnak bakımını yapmaktır. Kedinizin tırnağını 3-4 haftada bir kesmezseniz kediniz yüzeylere takılıp kendini yaralayacağı gibi, tırnak zamanla parçalanmaya başlar ve yürürken yüzeylere takılır. Bu durum, kedinizin patisine zarar verir ve yürürken zorlanmasına da neden olabilir.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.