sadsad x
asdasd

Doberman Pinscher Özellikleri ve Bakımı

02 Temmuz 2020
Doberman Pinscher Özellikleri ve Bakımı

Doberman Pinschers, 19. yüzyılın sonlarında Almanya'da ortaya çıktı ve çoğunlukla bekçi köpekleri olarak yetiştirildi. Rottweiler, Black and Tan Terrier ve Alman Pinscher dahil olmak üzere birçok köpek ırkının bir karışımı olduğuna inanılmaktadır .

Şık kürkü, atletik yapıları ve muhteşem görünümleriyle bu köpekler aristokrat gibi görünür. Polis ve askeri işlerinde, köpek sporlarında, aile koruyucuları olarak ve rehber köpek olarak iyi performans gösteren son derece enerjik ve akıllı köpeklerdir. Bu güçlü dostlar, cesur bir bekçi köpeği ve sevgili bir aile arkadaşıdır. Koruyucu, ama genellikle nazik, dikkatli ve sevgi dolu bir köpektir. Korkusuzdurlar ve tehlikeyi algılarlarsa ailelerini ve alanlarını savunurlar.

Doberman Pinscher, bir ailenin parçası olmaktan hoşlanan köpek cinslerindendir. Sevdiklerine yakın olmayı severler ve bu dostluk sıkı bir şekilde kurulduğunda doğal bir koruyucudur. Bu güzel dostumuz nazik davranıldığı sürece ailelerinin çocukları, arkadaşları ve konuklarıyla iyi geçinir.

Olumlu niteliklerine rağmen, Doberman herkes için doğru ırk değildir. 60 ila 80 kilo arasında ağırlığa ulaşabilir ve hem fiziksel hem de zihinsel olarak son derece aktifler. Çok fazla egzersize ihtiyaçları var .

Onları düzgün bir şekilde sosyalleştirmek ve eğitmek için zaman ayırabilecek, her gün meşgul edecek güçlü bir lidere ihtiyaç duyarlar . Bu, daha rahat bir yaşam tarzına alışmış insanlar için çok fazla olabilir.

dobermanbakimiveozellikleri_petihtiyac

Doberman Özellikleri

  • Doberman çok fazla enerjiye sahiptir ve çok fazla egzersize ihtiyaç duyar .
  • Bu cins koruyucu olabilir, bu nedenle ev koruyucusu rolünü üstlenecektir.
  • Doberman, güçlü bir lider değilseniz, evinizdeki alfa rolünü üstlenecektir. Sürü lideri olarak rolünüzü belirlemek için erken ve tutarlı eğitim çok önemlidir.
  • Dobermanlar soğuk havaya duyarlıdır ve kışın barınağa ihtiyaç duyarlar .
  • Doberman Pinscher bir aile köpeğidir ve yalnız bırakılmamalıdır. Aile aktivitelerine dahil olduklarında gelişirler ve sosyalleşirler.
  • Doberman'ınız tatlı bir kişiliğe sahip olsa da, komşular ve yabancılar onlardan korkabilir. Tasmasız gezdirmemelisiniz.
  • Sağlıklı bir köpek almak için merdiven altı köpek üretim çiftliğinden asla bir köpek yavrusu satın almayın.

Doberman Karakteri

Süper zeki ve süper aktif bir köpek - Doberman Pinscher'ı aldığınızda elde ettiğiniz şey budur. Ayrıca, aile bireyleri ile oynamayı ve eğlenmeyi seven son derece sadık, güvenilir bir köpektir. Ailelerinin tehdit altında olduğunu düşündüklerinde harekete geçmekte tereddüt etmeyen doğal bir koruyucudur, ancak sebepsiz agresif değildirler. 

Doberman Bakımı Kolay mı?

Düzenli olarak egzersize ihtiyaç duyar. Uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. Erken sosyalleşme ve eğitime ihtiyacı vardır. Tüyleri kısadır ve çok dökülmez. Haftada 1 taramak yeterli olacaktır. Köpek kokusu azdır. Sık sık banyoya ihtiyaç duymaz. Dişlerinin haftada 2 veya 3 kez fırçalanması gerekir. Köpek sağlık ve bakımı kategorimizdeki ürünler ile dobermanınızın diş temizliğini rahatça yapabilirsiniz.

Doberman ve Çocuklar

dobermanbakimi_petihtiyac

İyi yetiştirilmiş Doberman harika bir aile köpeğidir . Uygun şekilde sosyalleştikleri ve eğitildikleri sürece ailelerindeki çocukların güvenilir ve koruyucusudur. Çocuklar Dobie'ye karşı saygılı ve nazik olmalı.

Her cinsde olduğu gibi, çocuklara her zaman köpeklere nasıl yaklaşacaklarını ve dokunacaklarını öğretmek gerekir. Her iki tarafın da ısırmasını, kulak veya kuyruğunu çekmesini önlemek için köpekler ve küçük çocuklar arasındaki etkileşim her zaman denetlenmeli. Çocuğunuza asla yemek yerken ya da uyurken hiçbir köpeğe yaklaşmamasını ya da köpeğin yemeğini götürmemesini öğretin. Hiçbir köpek, ne kadar arkadaşça olursa olsun, bir çocukla denetimsiz bırakılmamalıdır.

Bir önceki yazımıza Pomeranian (Boo) Özellikleri ve Bakımı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.