x
sadsad x
asdasd

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

19 Haziran 2020
Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian, Samoyed, Alaskan Malamute ve Norveç Elkhound'u içeren Spitz köpek ailesinin en küçük üyesidir. Pomeranian (Zwergspitz, Cüce Spitz, Loulou veya sevgiyle Pom, Boo olarak da bilinir) sadece 3 ila 7 kilo ağırlığındadır. Pomlar isimlerini Almanya'nın Pomerania eyaletinden alıyorlar. Kraliçe Victoria, Pomeranyalılar'ın bir fuar gösterisinde, ilk pomların gösterilmesine izin verdiğinde özellikle popüler oldular. 

Sevimli, alıngan ve tüylü Pomlar, ailelerine karşı zeki ve sadıktır. Ancak onların zekâsı ile sizi kandırmasına izin vermeyin. Bu bağımsız, cesur köpeklerin kendilerine has özel bir zihinleri vardır. Çevrelerindeki dünya hakkında uyanık ve meraklı olurlar. Ne yazık ki kendi zihinlerinde, gerçekte olduklarından çok daha büyüktürler, bu da bazen onları tacize ve hatta çok daha büyük köpeklere saldırmaya itebilir. Evet, yalnış okumadınız o küçük boyu ile büyük köpeklere saldırırlar. Neyse ki, diğer köpeklerle ve hayvanlarla düzgün bir şekilde sosyalleşirlerse, genellikle iyi geçinirler.

Pomeranian (Boo) Fiziksel Özellikleri

Pomeranyalıların dik kulaklı kama şeklinde bir kafası vardır. Bazı sahipleri yüzlerini tilkiye benzetir. Bazı sahipleri de bebeğe benzetir. Koyu, badem şeklindeki gözleri zeka ve merakla ışıldar. Burunları koyu veya kürkü ile aynı renkte olabilir. Pomeranyalılar, çok çeşitli düz renklerle gelir. Kırmızı, turuncu, beyaz, krem, mavi, kahverengi ve siyah en yaygın olanıdır. Boolar tüylüdürler, çift katlı kürkleri düzenli fırçalama gerektirir.

  • Boyut: Boolar 20cm boyunda olurlar.
  • Ağırlık: 2 - 3.6 kg arasında ağırlıkları vardır.
  • Karakter: Zeki, sosyal, oyuncu, hareketli.
  • Renkler: Beyaz, siyah, turuncu.
  • Eğitim: İlgi ve sabır ile eğitilebilir.
  • Bekçilik Özelliği: Yabancılardan hoşlanmaz ve havlama eğilimi olan bir köpek cinsidir. Bu özellikleri onu iyi bir bekçi yapıyor. Ancak bazen havlamayı ne zaman durduracağını bilemez. Bu nedenle onlara komutla havlamayı durdurma eğitimi verilmesi iyi bir fikirdir.
  • Egzersiz: Pomların çok fazla enerjisi vardır ve yürüyüş yapmaktan zevk alırlar.

Pomeranian Bakımı

Boolarr iç mekanlarda çok aktiftir ve apartman sakinleri, çitle çevrili bahçesi ya da terası olmayan insanlar için iyi bir tercihtir. Orta düzeyde bir aktivite seviyesine sahiptirler ve günlük kısa yürüyüşler veya günlük rutin oyun sürelerinin tadını çıkararak enerjilerini atarlarPomlar yeni şeyler öğrenmeyi ve ilgi odağı olmayı severler, bu yüzden onlara numaralar öğretmek, onlara egzersiz ve zihinsel uyarım sağlarken onlarla bağlanmak için mükemmel bir yoldur.

Kısa bir dikkat süreleri vardır, bu nedenle eğitim sürelerini kısa ve eğlenceli tutun. Sevimli küçük dostunuzu eğitirken övgü, iyi muamele veya köpek ödül maması ile ödüllendirin. Ödül maması olarak flamingo crunch mini köpek ödül bisküvisi kullanabilirsiniz. Eğtimini oldukça kolaylaştıracaktır.

Haftada 2 kez taranması yeterli olacaktır. Tüyleri orta derecede dökülür. 

Pomeranianlar Nasıl Fırçalanmalıdır? 

Öncelikle kafasını burnundan arkaya doğru fırçalayın. Kafasından sonra bacaklarını yukarıdan aşağıya ve kuyruğunu kalçasından geriye doğru fırçalayın. Sevimli vücudunu da boynundan başlayarak kuyruğuna doğru fırçalayın.

Banyolar arasında biraz köpek kokusu almaya başlarsanız, kürküne bir miktar bebek pudrası serpin, birkaç dakika bekletin ve sonra fırçalayın.

Pomeranian Diş Bakımı

Diğer bakım ihtiyaçları arasında diş hijyeni ve tırnak bakımı yer alır. Pomlar diş problemlerine eğilimlidir, bu yüzden özellikle dikkat etmeniz gereken bir şeydir. Dişlerini haftada en az bir kez ve daha da iyisi günlük fırçalamak iyi bir fikirdir. Diş bakımı için ihtiyacı olabilecek malzemeleri petihtiyac.com/köpek-agiz-ve-dis-bakimi sayfamızda bulabilirsiniz.

Pomeranian Beslenmesi

Önerilen günlük miktar: Günde 1/4 ila 1/2 fincan yüksek kaliteli kuru gıda, iki öğüne ayrılır.

Not: Yetişkin köpeğinizin ne kadar yediği büyüklüğüne, yaşına, yapısına, metabolizmasına ve aktivite seviyesine bağlıdır. Köpekler, tıpkı insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. Küçük yetişkin köpek cinsleri için üretilmiş  N&D düşük tahıllı light tavuklu mama ile onun düşük kalorili ama kaliteli beslenmesini sağlayabilirsiniz. 

pomeranian bakımı

Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar ile İlişkisi

Cesur ve aktif Pomeranian oynamayı sever, ancak en iyisi onu dikkatli bir şekilde bakılması için güvenilebilecek daha büyük çocuklu bir ev için tercih etmektir. Sağlam olmasına rağmen, küçük bir çocuk tarafından yanlışlıkla düşürülürse veya üzerine basarsa, küçük Pom kolayca yaralanabilir.

Çocuklara her zaman köpeklere nasıl yaklaşacaklarını ve dokunacaklarını öğretin. Pomeranyalılar, özellikle onlarla yetiştirildiklerinde, kediler ve diğer hayvanlarla iyi geçinebilirler. Onları daha büyük köpeklerden koruyun. Pomlar ne kadar küçük olduklarını fark etmezler ve daha büyük köpeklere meydan okuma korkusu yoktur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.