x
sadsad x
asdasd

Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Köpek Maması Çeşitleri

21 Aralık 2022
Hamile ve Emziren Köpekler İçin En İyi Köpek Maması Çeşitleri

Hamilelik dönemi ile gebelik sonunda köpeğin cinsine göre değişecek biçimde iki aylık bir süreç olan emzirme süreci köpekler için oldukça özeldir. Bu dönemlerde köpeklerin hem psikolojik hem de fiziksel ihtiyaçları ciddi şekilde değişir. Psikolojik gereksinimler daha çok anne köpeğin daha stresli, sinirli ve içine kapanık olması ile ortaya çıkan sevgi ve anlayış ihtiyacı olarak kendini gösterir. Fiziksel gereksinimler ise aktivitelerin azalması ve beslenme alanında gözlemlenir.

Hamile ve emziren köpekler yavrularını beslemek için çok fazla enerjiye ve proteine dolayısıyla kaloriye ihtiyaç duyarlar. Bu yüksek kalori ve protein gereksinimi ancak hamile ve emziren köpeklere özel olarak geliştirilmiş formüle sahip köpek maması çeşitleri ile giderilebilir.

Hamile ve emziren köpekler için ideal mamalardan ilki Royal Canin Maxi Starter Mother & Babydog Köpek MamasıikenFelicia Hamile Köpek Maması, Hills Hamile Köpek Maması ve N&D Hamile Köpek Maması çeşitleri de hamilelik döneminde ve emzirme sürecindeki köpeklerin gereksinim duydukları tüm protein, vitamin ve mineral ihtiyaçlarını gidermeye yönelik formüle edilmiş köpek mamalarıdır.

anne köpek 

1-) Royal Canin Maxi Starter Mother & Babydog

Royal Canin Maxi Starter Mother & Babydog kuru köpek maması özel formülü ile hamile ve emziren köpekler için üretilmiştir. Anne köpeğin ve yavruların ihtiyaç duyduğu enerji ve proteini tam olarak sağlayan bu mama vitamin, mineral, doğal yağ ve doğal lifleri barındırıyor. Royal Canin Maxi Starter Mother & Babydog köpek maması anne sütünün içinde bulunan bileşenlere de sahiptir. Bu da mamanın hem anne köpeğin hem de minik yavruların bağışıklığını destekleme özelliğini öne çıkaran etkendir. Ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

2-) Felicia Hamile Köpek Maması

Hamile ve emziren köpeklerin tüketmesiiçin uygun olan mamalardan biri de Felicia Hamile köpek mamasıdır. Yavru köpekler ile annenin dengeli ve sağlıklı beslenmesini destekleyen bu mama yüksek proteinin yanında yararlı yağları ve karbonhidratları içerir. Formülündeki doğal lifler ile sindirim sistemine faydası olan Felicia Hamile köpek maması barındırdığı omega yağ asitleri sayesinde deri sağlığına da garanti altına alır.

anne köpek ve yavrularu

3-) Hill's Hamile Köpek Maması

Hamile ve emziren köpekler için Hills hamile köpek maması çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Deri sağlığının yanında köpeklerin beyin ve göz sağlığını da destekleyen bu mama, anne köpeğin hamilelik ve emzirme süresince kaybettiği kalsiyum oranını da dengede tutma işlevini üstlenir. Aynı zamanda Hills hamile köpek maması ile annenin yavrulara aktardığı vitamin ve mineralleri geri kazanması da sağlanır. Hills’in bu maması tavuklu, sığır etli, balıklı, somonlu ve hindili çeşitleri ile sizlere sunuluyor.

4-) N&D Hamile Köpek Maması

N&D kuru köpek mamaları hamile ve emziren köpekler için de üretiliyor. N&D Hamile köpek maması sınırlı seviyede karbonhidrat içerir ve düşük yağ oranına sahiptir. %7o gibi yüksek miktarda protein barındıran bu mama, aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından da oldukça zengindir. Patili dostunuzun sağlıklı bir hamilelik dönemi ve emzirme süreci geçirmesi için ideal olan N&D mamalar yavrular için de son derece yararlıdır. Az tahıllı bu mama ile yavrular glütensiz beslendikleri için sindirim sistemleri desteklenmiş olur. Ayrıca bu mama cilt ve deri sağlığı koruduğu gibi kemik gelişimini de destekler.


Köpeklerde Rahim İltihabı (Pyometra) Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir? başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.