x
sadsad x
asdasd

York Chocalate Kedisi Özellikleri ve Bakımı

15 Mayıs 2020
York Chocalate Kedisi Özellikleri ve Bakımı

York Chocate kedisi, tamamen şans ve ilgi esere uluslararası kedi cinsleri arasında yerini almıştır. Keçi çiftliği olan Janet Chiefari, çiftliğinin etrafında yaşayan bu kediyi sevmeye ve beslemeye başlar. Zamanla kedinin renginin ve davranışlarının kendine has olduğunu fark eder. Araştırmalar yapar ve bu kedi cinsinin herkes tarafından keşfedilmesini sağlar. 1989 yılında Janet Chiefari tam olarak 27 tane York Chocalate kedisine sahipti. Bu kedilere daha çok hayranlık besleyen Janet, artık uluslararası kuruluşlara başvurarak York Chocalate kedisinin tanınması gerektiği düşünmüştür. 1989 yılının Kasım ayında gerekli başvuruları yapar. York Chocalate 1995 yılında resmiyette yeni bir kedi ırkı olarak tanınır. Kısa sürede katıldığı yarışmalarda birincilik ödülleri alır. Çikolata rengi ile görenleri kendine hayran bırakan York Chocolate kedisi, mırıldaması ve sevecen yapısı ile bu ırkı tanıyanların gönüllerini fetheder.

petihtiyac_yorkchocalate

York Chocalate Kedisi Özellikleri

Kökeni Amerika Birleşik Devletleridir. York Chocalate kedisi karakter olarak meraklı, bağımsız ve oyuncudur. Kürkü uzun tüylerden oluşur ve çikolata, siyah renklerine sahiptir. Orta büyüklükte bir kedidir.

York Chocalate Kedisi Karakteri

Bu tüylü dostumuz sahibi ile iyi ilişkiler kurar. Sahibine bağlıdır. Ev ortamında bakımı oldukça kolaydır. Önceliğini sahibinin davranışına göre belirler. Ara sıra dışarı çıkmaktan hoşlanır. Kendini sevdirmeye bayılır. Yeni tanıştığı yetişkinlere, çocuklara karşı herzaman nazik ve sıcak kanlı yaklaşır. Oyun oynamaktan çok keyif alır. Meraklı yapısı gereği evde gezinmeyi sever. Ev halkı farklı odalarda bulunsalar bile sırayla herkesi ziyaret eder. Mırlama onun york chocalate kedisi için şarkı söylemek gibidir. En çok sahibi onunla ilgilendiği zaman mırlar.

York Chocalate Kedisi Bakımı

Sık ve tüylü kürk yapısı ile haftada en az iki kere taranması hem onun hem de sizin için keyifli bir aktivite olacaktır. Kürkündeki ölü tüylerin toplanması sevimli dostunuzun rahatlamasını sizin de evinizin daha az kedi tüyü olmasını sağlar. Tüy uzunluğuna göre uygun tarağı tercij etmelisiniz. Yumuşak ve kalın uçlu fırçalar genel olarak York Chocalate kedileri için tercih edilebilir. Trixie köpek ve kedi çift taraflı fırça tipinde kedi tarakları tercih edilebilir.

Trixie Köpek-Kedi Çift Taraflı Fırça

Bu tüy yumağı titiz bir kedidir. Mama ve su kabının düzenli olarak temiz tutulması onun rahatı için önemli. Ayrıca kedi kumununda günlük olarak temizlenmesi gerekir.

York Chocalate kedisi vücut yapısı itibari ile kaslı ve atletiktir. Güçlü ve kalın kemiklere sahiptir. Kürkü sayesinde soğuk havalarda oldukça rahat yaşar.Tüyleri çene altından başlayarak, boyun kısmına doğru yoğunlaşır. Kafası, vücudu ile orantılıdır. Göz rengi kehribar yada kahverengi tonlarındadır.

York Chocalate Kedisinin Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar ile İlişkisi Nasıldır?

Çocuklar ile en iyi anlaşan kedi cinsleri sıralamasında başlarda yer alır. Diğer evcil hayvanlar ile de arası oldukça iyidir. Eğer ortada bir problem varsa bu York Chocalate 'den kaynaklanmıyordur. Çocukların yapışkan ellerini bazen onun kürkünden uzak tutmak en iyisidir. Çünkü yumuşak tüyleri ile çocukları kendine çeker. Sosyal bir kedidir.

York Chocalate Kedisinin Sağlık Durumu Nasıldır?

Gerekli aşı ve kontrolleri yapıldığı sürece 15 yıla kadar yaşayabilir. Genetik olarak kaydedilmiş rahatsızlığı yoktur.

york_chocalate_petihtiyac

York Chocalate Kedisi Eğitilebilir mi?

Oyuncu yapısı sebebi ile at getir tarzı oyunlar keyifle oynanır ama bunu kendi istediği için yapar. Her kedi gibi bağımsızlığına düşkündür. Eğitime pek yanaşmaz. Farklı kedi oyuncakları ile onunla oynayabilirsiniz. Her oyuncağa tepkisi farklıdır. 

Kedi oyuncaklarını petihtiyac.com/kedi-oyuncaklari-1 sayfamızdan ürünlerimizi inceleyip sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.