sadsad x
asdasd

Smokin Kedisi (Tuxedo) Özellikleri ve Bakımı

05 Temmuz 2020
Smokin Kedisi (Tuxedo) Özellikleri ve Bakımı

Tuxedo- Smokin kedileri çeşitli renk ve desenlerde olabilir. Siyah ve beyaz karışımda bir kürk. Aynı zamanda hırs ve bağımsızlık karakterine işlemiş bir kedi. Smokin kedisi bir kedi ırkı değildir. Ama bu renkte olan kediler zeka, oyunculuk ve bağımsızlığı içeren kişiliğe sahiptir.

Smokin Kedisi Nedir?

Smokin kedileri, isimlerini siyah kürk üzerinde beyaz bir göğüs ve belki de küçük beyaz pençelere sahip olmaktan alırlar. Sanki küçük bir smokin giyiyormuş gibi gözükürler. Bu desen genellikle siyah ve beyaz kedilerle ilişkili olsa da, gri ve beyaz kedigiller için de uygulanabilir.

Genellikle göz çevresinde kürkleri siyah renklidir, beyaz bir çene veya beyaz burunlu olurlar.

Smokin(Tuxedo) Kedisi Bir Irk Değildir

Bu bir desen rengidir, kedi cinsi değildir. Kürk rengiyle tanımlanmayan hemen hemen her cins bir smokin kedisi olabilir.

O zaman bile, belirli bir renk veya desen için bilinen bazı cinsler bu desene sahip olabilir. Cins standartlarını karşılamadığı için hiçbir ödül kazanmazlar ve bir ırk olarak tanınmazlar.

Smokin Kedilerinin Genellikle Yeşil Gözleri Vardır

Smokin desenine bağlı genin, yeşilin bazı tonlarında gözlerle bir bağlantısı olduğu görülmektedir. Smokin kedileri genellikle parlak yeşil, altın yeşil veya mavimsi yeşil gözlere sahiptir. Gözlerinin oldukça çarpıcı bir görünümü vardır.

Çoğu Smokin Kedisinin Beyaz Bıyığı Var

Birçok smokin kedisi, siyah yüzlerinde bulunan beyaz bıyıklara sahiptir. Bu çoğu kedigil için geçerli olsa da, özellikle smokin kedilerinde sevimli görünüyor.

Sığınaklarda Smokin Kedisi Bulmak Çok Kolay

Eşsiz güzellikte olmasına rağmen, smokin kedileri hiçbir şekilde nadir bulunan bir cins değildir. Hayvan barınaklarında en az bir tane bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ne yazık ki, siyah kediler hakkındaki batıl inançlar nedeniyle, birçok aile onları almaya yanaşmıyor. Bir kediyi evlat edinmeyi düşünüyorsanız, lütfen sevimli küçük bir smokini düşünün!

Eğer bir kedi evlat edinmek istiyorsanız Evcil Hayvan Bakımının Çocuk Gelişimi İçin Önemi içeriğimize mutlaka göz atmalısınız.

Smokin Kedisi Kişilik Özellikleri

Meraklı, bağımsız ve sıcak kanlıdır. Uzun süre evde yalnız kalma ile ilgili problemi yoktur. Ses çıkarma konusunda orta düzeyde bir kedidir. Akşam eve gelene kadar sizi bekler. Gelir gelmezde kuyruğu dik bir şekilde sizi sevgi ile karşılar. Biraz sevgi gösterir ve ortalıktan yok olur.

Eğer aşırı ilgi göstermek ve aşırı ilgi görmek istemiyorsanız smokin-tuxedo kedisi tam sizin için.

Smokin Kedisi Bakımı

Bakımı oldukça kolaydır. Herhangi bir cinse sahip olmadığı için bakım programını ona göre belirlemeniz gerekebilir. Uzun tüylü ise haftada 3 kez taranma, kısa tüylü ise 2 kez taranma yeterli olacaktır. Yeme düzeni yine kedinize göre karar vermeniz gereken bir durum. Veterinerinizden alacağınız tavsiyelere göre kediniz için en doğru bakımı bulup, uygulamaya koymalısınız.

Kedinizin ihtiyacı olabilecek her şeyi petihtiyac.com/kedi kategorimizden sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.