sadsad x
asdasd
17 Nisan 2023
Köpeklerin Kokusunu Gidermenin En Etkili Yolları

Bir köpekle aynı evi paylaşmanın en zor tarafı köpeğin ev içine kokusunu bırakmasıdır. Evdeki köpek kokusunu gidermenin farklı yolları bulunurken sorunu temelden çözmek isteyenler doğrudan dört ayaklı sadık dostlarının kokusunu bertaraf etmenin yollarını arıyor. Köpeğinizin güzel kokmasını sağlamak ve mevcut kokusunu gidermek için ona banyo yaptırmak, tüy bakımlarını aksatmamak, ağız diş ve kulak temizlikleri ile tırnak temizliğini atlamamak, köpeğin kullandığı eşyaları hijyenik tutmak ve sağlıklı olduğuna emin olmak çözüm yolları olmaktadır.

14 Nisan 2023
Kedilerde Göz Kızarıklığı, Nedenleri ve Tedavisi

Kediler, ağrı eşikleri yüksek ve dayanıklı hayvanlar oldukları için kedi sahiplerinin sevimli dostlarının hastalıklarını anlaması zordur. Fakat bazı belirgin işaretler kedinin bir sağlık sorunu olduğunun açık göstergesidir. Bunlardan biri de kedilerde göz kızarıklığıdır. Kedilerde göz çevresinde görülen kızarıklığın başlıca nedenleri iltihaplanmadır. İltihaplar dışında sadece toz, kum ve kirlerler de gözün kızarmasına sebep olabilir.

12 Nisan 2023
Bavyera Dağ Tazısı (Bavarian Mountain Hound) Özellikleri ve Bakımı

Av köpeği cinslerinden biri olan Bavyera Dağ Tazısı diğer adıyla Bavarian Mountain Hound adını Almanya’nın 16 eyaletinden biri olan Bavyera (Bayern)’dan alır. Bu köpeklerin kökeni 19. yüzyılın başlarına dayanır. Bavyera Dağ tazıları kırsal alanlarda tavşan ve kuş avlarında sahiplerine eşlik etmişlerdir ve iz sürme konusunda çok başarılı oldukları için avın yerini hemen tespit edebilirler. 

10 Nisan 2023
Ejderha Balığı (Asya Arowanası) Özellikleri ve Bakımı

Arowana balığının cinslerinden biri olan Asya Arowanası namı diğer Ejderha balığı Güneydoğu Asya’ya özgüdür. Bu egzotik, tatlı su balıkları sıçrama konusunda uzmandırlar ve çok hızlı yüzerler. Yaşadıkları güney Asya coğrafyasında refah sembolü olarak anılan bu balıklara insanlar tarafından belli güçler atfedilmiş ve Ejderha balıklarının deprem gibi doğal afetleri önceden hissedebildiklerine inanılmıştır.  

07 Nisan 2023
Suyu Seven Kedi Irkları Hangileridir?

Kedilerin suyu sevmedikleri yaygın olarak bilinir. Gerçekten de kediler bırakın suya dokunmayı yanlışlıkla üstelerine gelen bir damla suyu hissetmekten bile hoşlanmazlar. Fakat bazı kedi cinsleri sudan rahatsız olmak bir yana suyu severler. Hatta suyla oynamaktan hoşlanan ve hatta yüzmekten zevk alan kedi ırkları da mevcuttur. Bunların başında Van kedileri, Maine Coon kedileri, Sibirya Orman kedisi, Norveç Orman kedisi, Amerikan Shorthair kedileri ve Manx kedileri gelmektedir.

05 Nisan 2023
Köpeklerde Gıda Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Köpekler, yemek yeme konusunda pek de seçici canlılar değillerdir. Sevimli dostlarımız insanları doğrudan zehirleyebilecek ve insanlarda alerjiye neden olabilecek çoğu gıdayı rahatça tüketebilirler. Ama bu durum köpeklerde zehirlenme ya da alerjik reaksiyon görülmeyeceği anlamına gelmez. Köpekler de solunum yollarını etkileyen toz ve polen gibi etkenlerin yanında gıdalara da alerjik tepki verebilirler.

03 Nisan 2023
Appenzeller Sennenhund Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Çevik vücudu ve tatlı yüzüyle dikkat çeken Appenzeller Sennenhund cinsi köpekler İsviçre kökenli hayvanlardır. Appenzel Dağ Köpeği adını da alan bu patili dostlarımız çoban köpeği cinslerindendir. Özellikle çoban sürülerini gütme konusunda çok başarılı olan bu enerjik köpekler halen İsviçre kırsalının aranan köpek cinsleri arasındadırlar. Ama sayıları epey azalmış durumdadır.

31 Mart 2023
Arowana Balığı Özellikleri ve Bakımı

Amazon nehrini mesken tutan ve Afrika, Güney Amerika ile Asya ve Avustralya kıtalarında da görülen Arowana balıkları farklı birçok renge sahip türleri ile bilinirler. Siyah Arowana, Afrika Arowanası, Avustralya Arowanası gibi farklı türleri bulunan bu balıkların en popüler cinsleri Platinum Arowana ve Silver Arowanalardır. Bakımı görece zor olan bu balıklar ilk kez akvaryum hobisi geliştirenler için uygun su canlıları değillerdir.

29 Mart 2023
Kedilerde Gıda Alerjisi, Belirtileri ve Tedavisi

Kediler, çok dayanıklı hayvanlar olarak bilinseler de mideleri oldukça hassastır. Yemek konusunda son derece seçici olan bıyıklı dostlarımız, kolayca midelerini bozabilir, kusabilir ve hatta zehirlenebilirler. Bu kötü etkilerin yanında belirli yiyecekler de kedilerde gıda alerjisine neden olabilir. 

27 Mart 2023
Fox Terrier (Smooth) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Kısa kuyrukları, uzun burunları ve kaslı, minik gövdeleri ile dikkat çeken Fox Terrier köpekler, 18. yüzyıldan bu yana İngiltere’de varlık gösteren bu köpekler, fare gibi haşereler ile tilki avlarında büyük başarı göstermişlerdir. Av konusunda hayli yetenekli olan Fox Terrier ya da bir diğer adıyla Smooth Terrierler ülkelerinde Foxie adı ile de anılırlar.

1 2 3 4 5 6 .... 53 54 55
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.