x
sadsad x
asdasd

Yavru Köpek Isırma Problemi ve Çözümü

13 Mayıs 2020
Yavru Köpek Isırma Problemi ve Çözümü

Yavru köpek ısırma probleminiz varsa; öncelikle bunu gözlemleyerek sebebini anlamanız gerekir. Isırma huyu bir hırlama ve kızgınlık belirtisi ile beraber gerçekleşiyorsa tüylü dostunuz stres altındadır. Bu ısırma, yavrunun kendini koruma iç güdüsü olarak gerçekleşir. Böyle bir durumda köpeğinize güven duygusunu hissettirmeniz gerekir. Onu rahat uyuduğu ortama, köpek yatağına taşımanız, güvende hissetmesi için yeterli olabilir.

Yavru Köpek Isırmasının En Önemli Sebebi

Yavru köpek ısırma huyunun stres haricindeki bir nedeni de büyümesinin bir sonucudur. Genelde yavru köpek ısırmasının en öncelikli sebebi bu olur. Bu tüylü dostlar çok meraklı hayvanlardır, merak ettikleri herşeyi koklar ve ağızlarına alırlar. Elinizi de bu şekilde merak ettiği için ağızı ile tutmak ister ama dişleri henüz çıktığı için sivri ve keskindir. Elinizin çizilmesine sebep olabilir. 

pet ihtiyac yavru köpek ısırma oyuncak

Bir başka yavru köpek ısırma sebebi de dişlerinin yeni olmasıdır. Yeni çıkan dişler kaşınırlar. Kaşınmayı gidermek için de bir şeyleri ısırma ihtiyacı hissederler. Aynı insan bebeklerinde olduğu gibi. Bir bebeğinde dişleri çıkarken hem huzursuz olur hem de eline geçen her şeyi, kaşıntıyı gidermek için ağızına götürür.

Yavru Köpeğimizin Dişleri Kaşınıyorsa Ne Yapmalıyız?

Köpek diş bakım oyuncakları, kaşınan dişler için hem masaj etkisi yapar hem de sevimli dostunuzun stresini atmasını sağlar. Doğal kauçuk ve latex malzemesi ile yapılması dostunuzun sağlığı için önemlidir. Köpek diş kaşıma oyuncakları içine yerleştireceğiniz ödül mamaları ile bu oyuncakları dostunuz için daha cazip hale getirebilirsiniz. Tırtıklı ve delikli yapısı ile köpeğinizin diş bakımının da yapılmasına yardımcı olur. Dişleri arasında kalan yemek artıkları da oyuncağa takılarak kalır. Köpek diş bakım oyuncağını her kullanım sonrası sabunlu su ile yıkayıp iyice durulamayı unutmayın.

Çeşitli köpek diş bakım oyuncaklarını petihtiyac.com/kopek-kaucuk-ve-sert-plastik-oyuncaklar sayfamızda bulabilir ve sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.