x
sadsad x
asdasd

Kediler Hakkında

Kedi Nasıl Yıkanır?

06 Nisan 2021

Kediler, titiz hayvanlardır ama bazı durumlarda kedinizi yıkamanız gerekebilir. Kediniz için banyo yapmayı bir kâbus olmaktan çıkartıp onu yıkamak için bazı adımları uygulamanız yeterli olacaktır. İşte bu adımlar yazımızda.

Kediler Neden Sürtünür?

23 Mart 2021

Kediler, diğer hayvanlara kıyasla daha karmaşık ve öngörülemez canlılardır. Kedilerin bazı hareketlerine ve ani davranış değişikliklerine alışmak biraz zordur. En değişik hareketlerinden biri de sürtünmedir. Sürtünme, kediler için dokunma ihtiyacını giderme hareketi, sevgi gösterisi, koku bırakma davranışı ve bir teşekkür olarak algılanabilir. 

Kedilerin Yememesi Gereken Yiyecekler

22 Mart 2021

Kediler, etobur canlılardır ve yoğun miktarda proteine ihtiyaç duyarlar. Ama protein ihtiyaçları kesinlikle çiğ gıdalarla giderilmeye çalışılmamalı ve kedilere tuz, şeker, baharat içeren gıdalar verilmemelidir. Birçok gıdayı sindiremedikleri gibi, çoğu kedide gıda alerjisi bulunmaktadır.

Kedilerle İlgili Şaşırtıcı Bilgiler

10 Mart 2021

Kediler, fiziksel özellikleri ve kendilerine has karakter yapıları ile dikkat çeken ilginç ve bir o kadar da sevimli canlılardır. Arka patilerinde dört tırnak olması, kaplanlarla %95 oranında benzerliklerinin bulunması ve bazı kültürlerde kutsal sayılmaları gibi kediler hakkında bilmediğimiz şaşırtıcı birçok nokta vardır.

Kediler Neden Sahipleriyle Uyumak İsterler?

08 Mart 2021

Kediler, eve ilk geldikleri günden itibaren sahipleriyle uyumak isterler. Bazıları yorganın içinde, bazıları kucağınızda ya da kafanızın üzerinde, kimi ise ayağınızın ucu ile yatakta yarattığınız kıvrımların arasında uyur. Peki, kediler neden sizinle uyumak ister?

Kedi Kumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

01 Mart 2021

Kedi sahipleri mama seçiminde yaptıkları gibi kedileri için hangi kumun ideal olduğunu genellikle deneme yanılma yöntemiyle uzun zamanda belirlerler. Kullanacağınız kedi kumunun kaliteli olması ve kedinizin sağlığına zarar vermemesinin yanında insanlar açısından kullanışlı olması da önemlidir.

Evcil Hayvan Beslenen Evlerde Temizlik Yöntemleri

22 Şubat 2021

Kediler Neden Mırlar? Kedi Guruldaması ve Sebepleri

17 Şubat 2021

Kedi sahipleri kedilerinin zaman zaman hiç ağızlarını oynatmadan, etrafa bir titreşim yayarak guruldamaya benzer bir ses çıkardıklarını fark etmişlerdir. Bazen mama yerken, bazen siz ona dokunduğunuzda, bazen de oyun oynarken aynı sesi duyarsınız. Her zaman iyiye işaret olmayan bu ses, kedilerde rastlanan içgüdüsel bir tepkidir.

Kediler Neden Kusar?

25 Ocak 2021

Kediler, diğer hayvanlarda pek rastlanmayan bir davranış türüne de sahiptirler; kusmak! Sık sık kusma refleksi gösterip sahiplerini korkuturlar. Aslında kusma davranışı her zaman tehlikeli değildir. Bu durumun normal olup olmadığını anlamak için kusmanın nedenlerine odaklanmak gerekir.

Kedimin Yaşını Nasıl Hesaplarım?

18 Ocak 2021

Kedi sahiplerinin en merak ettikleri noktalardan biri, kedi yaşının nasıl hesaplanacağıdır. Kediler, insanlardan daha kısa ömürlü oldukları ve gelişimleri bizden farklı olduğu için onların yaşını merak eder ve ona göre kedi bakımına devam etmek isteriz. Kedinizin yaşını tahmin etmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.