x
sadsad x
asdasd

Kedi Oyuncağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

30 Nisan 2020
Kedi Oyuncağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kedi oyuncağı seçimi sevimli dostunuzun sağlığı ve mutluluğu için çok önemlidir. Seçeceğiniz oyuncak hem eğitim için hem de stres atması için tüylü arkadaşınıza yardım edecektir.

Evinde kedi besleyen herkes bilir ki kediler oldukça meraklıdır.  Bu nedenle tercihinizin renkli ve hareketli bir oyuncaktan yana olması gerekir. Ses çıkaran nesneler minik arkadaşınız için bazen ürkütücü olabilir. Eğer ses çıkaran bir eğlence aracı tercih edecekseniz, öncelikle dostunuzun tepkisini iyi gözlemlemeniz gerekiyor. Onu strese sokacak durumlardan kaçınmalısınız.

Hem Oyun Hem Egzersiz

Alacağınız oyuncak için önce ihtiyacı belirlemelisiniz. Kedinizin egzersize ihtiyacı varsa buna göre bir seçim yapmalısınız. Kilolu bir kedinin zayıflaması için bolca harekete ihtiyacı vardır. Bu niyetle alacağınız oyuncakları iyi araştırmalısınız. Özellikle kuyruk benzeri uzantısı olan, onun avcı içgüdülerini ortaya çıkaracak oyuncaklar işinize yarayacaktır. Hareketli toplar, tüylü olta gibi basit oyuncaklar sevimli arkadaşınızın hareketlerini arttırmak için ideal oyuncaklardır.

Kediler, gün içinde zamanlarının çoğunu uyuyarak geçirir. Acıktığı zaman da doğrudan mama ve su kabına ilerler, yemeğini yer ve tekrar dinlenmeye çekilir. Evdeki minik dostunuz sokaktaki akrabaları gibi yiyecek bulmak için çöp konteynerlerine zıplama ve sokaklarda gezinme faaliyetlerini yapamazlar. Bundan dolayı er geç kilo sorunu ortaya çıkar. Eğer kısırlaştırılmışsa kesinlikle kilo problemi oluşacaktır. Oyuncaklar ihtiyacı olan hareketi ona verecektir.

Kediniz için yapacağınız bir tünel oyuncağını kediniz almaya çalışacaktır. Bu sırada birçok kası çalışır. Benzer bir durum tüylü oltada da yaşanır. Kediniz zıplarken sağa sola koştururken oldukça fazla efor sarf eder.

Alacağınız oyuncağın minik dostunuzun yaşına da uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kediler yetişkin dönemlerine girdiklerinde hem çene kasları hem de pençeleri oldukça güçlenir. Yavruyken oynadığı oyuncakları yetişkinlik durumunda parçalayabilir. Parçaladığı bu oyuncaktan kopan küçük bir parça boğazına kaçarak tüylü dostunuzun rahatsızlanmasına hatta ölümüne bile sebep olabilir. Bu nedenle özellikle çocuklar için üretilmiş peluş oyuncaklar gibi kediler için dayanıksız sayılabilecek oyuncaklar kedilerin önüne atılmamalıdır.

Minik dostunuzun ilgisini çekecek tüm oyuncak çeşitlerin petihtiyac.com/kedi-oyuncaklari kategorimizden ulaşabilir, uyun fiyatlarla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Doğru alınmış bir oyuncak kedinizin sağlıklı ve enerjik bir yaşam sürdürmesi anlamına gelecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.