x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 2 ürün görüntüleniyor.

Kedi Deri ve Tüy Bakımı

Hepimizin problemi olan tüy dökülme probleminin birkaç sebebi vardır. Bunların en başında uygun tarak veya fırça ile doğru zaman aralığında taranmaması gelir. Ayrıca uzun süre taranmayan dostlarımız derisi hava almadığı için koku problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Kedi tarak ve fırçaları ile taranan kedilerde birçok problemin çözüldüğü görülmüştür.

Kedilerde Deri ve Tüy Bakımı Nasıl Olmalı?

Tüy dökülme problemleri, taranan tüylerin arasından sıyrılan ölü ve mat tüylerin ayrılması ile daha canlı bir tüy yapısı görünümüne kavuşur ve tüy dökülme problemi azalır. Ayrıca tüylere bakım yaptığınız zaman kedinizin derisi de hava alır ve kediniz eskisinden daha güzel kokar. Bir diğer faydası tarandığı zaman tüylerin arasına gizlenen parazitleri kolayca görebilir kontrolünü kendiniz yapabilir, erken çözümü için veterineriniz ile irtibata geçebilirsiniz.

Deri ve tüy sağlığında da dikkat edilecek püf noktalar vardır. Tüylerin canlı, parlak, ipeksi bir kıl örtüsü olması gerekmektedir. Döküntüler, kepeklenmeler ve parazitler yönünden mutlaka incelenmelidir. Deri ve tüy sağlığı için kedinize omega3, omega 6, balık yağları içeren besin takviyeleri keyifle verebilirsiniz.

Kedinizin tırnak bakımı için de kedi tırnak makası kategorimizi inceleyerek tüm ürünlerimize göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.