x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 8 ürün görüntüleniyor.
(1)
336,06 TL
Sepette %15 indirim ile 285,65 TL

Yavru Köpek Bakımı

Köpekler, insanlık tarafından bilinen en tatmin edici ve sadık dostluklardan biridir. Yavru köpek sahiplenmek de bu sebeple büyük bir sorumluluk gerektirir. Unutulmaması gereken en önemli nokta yavru köpeğinizin güvenli bir ev ortamına, sağlıklı beslenmeye ve düzenli veteriner hekim kontrolüne ihtiyacı olmasıdır. Ayrıca sevgi ve ilgiye de…

Yavru köpek sahiplenirken öncelikli tercihiniz barınaklar olmalıdır. Çünkü barınaktaki köpeklerin sevgiye ve ilgiye daha fazla ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Barınak dışında tanıdığınız ve bildiğiniz bir kişiden sahiplenebilirsiniz. Ancak sahipleneceğiniz köpeğin en az 7-8 haftalık olmasına ve anne sütünden kesildiğine emin olmanız gerekir. Anne sütünü yeterince alamayan köpeklerde çeşitli sağlık problemleri görülebilir. Bu iki yerden de sahiplenme fırsatınız yoksa köpek üretim çiftliklerine başvurunuz. Pet Shoplardan evcil hayvan satın alınmasını kesinlikle onaylamıyoruz.

Sahipleneceğiniz yavru köpek henüz anne sütünü bırakmamışsa sütten kesilmesini beklemeniz en doğrusu olacaktır. 7-8 haftalık bir köpek, hem kuru ve yaş mama yiyecek kadar büyük hem de sizinle dostluk bağı kuracak kadar küçüktür. Ayrıca bu döneme kadar yeterli anne sütünü alması ve annesinden bir takım içgüdüsel davranışları öğrenmesi esastır.

Son olarak sizinle bağ kurabilen, sese ve davranışlara tepki gösteren, hareketli, gözleri ve tüyleri parlak, kemikleri belli olmayan bir köpek seçerseniz sağlık sıkıntıları ile karşılaşma ihtimalinizi azaltırsınız. İlgisiz, sessiz, sürekli ağlayan ve diğer yavrulardan uzaklaşan yavruların mutlaka bir problemi vardır.

Yavru Köpek Bakımı Ürünleri

Yavru köpek sahiplendikten sonra ihtiyacınız olan bazı ürünler vardır. İlk olarak kulübe, tasma, mama ve su kabı, tüy yapısına uygun tarak ve fırça, köpek oyuncağı, tuvalet eğitim ürünleri, ped ve köpeğinizin rahat bir uyku çekeceği yatak gibi ürünleri mutlaka temin etmelisiniz. Yeni doğan köpek bakımı başlarda sizi biraz zorlayabilir. Ancak karşılıklı sevgi ile her şeyin üstesinden geleceğinizden şüpheniz olmasın.

Sağlık bakımı için ise köpek ağız ve diş bakımı, kulak bakımı, deri ve tüy bakımı, eklem ve kas bakımı, tüy toplayıcı, leke/koku çıkarıcı gibi ürünleri mutlaka temin ediniz.

Yavru köpek bakımı ürünleri zengin çeşitleri ile bu kategorimizde sizleri bekliyor. Tüm ürünleri en uygun fiyatlar ve Pet İhtiyaç güvencesiyle satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.