sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 6 ürün görüntüleniyor.
(0)
589,00 TL
499,90 TL
Sepette %15 indirim ile 424,91 TL
(0)
210,00 TL
177,90 TL
Sepette %15 indirim ile 151,22 TL
(0)
220,00 TL
186,90 TL
Sepette %15 indirim ile 158,87 TL

Köpek Pire ve Kene İlaçları

Köpek besleyenlerin en büyük kabuslarından biri de pire ve kenelerdir. Köpeklerde rahatsızlık yaratan ve sürekli kaşınma neden olan bu parazitler için en etkili çözüm düzenli olarak köpek pire ilacı ve köpek kene ilacı kullanmaktır.

Köpeklerde Kene ve Pire

Evcil köpeklere pire ya da kene bulaşmasının ihtimali bir hayli fazladır. Bunun sebebi de köpeklerin, diğer evcil hayvanlara göre daha çok dışarı çıkmasıdır. Dışarıda pire, kene ve her türlü iç parazit köpeğinize bulaşabilir. Derisine yapışıp kanını emen bu tarz canlılar için en etkili ilaç köpek pire damlası ürünleridir.

Köpek Piresi Nasıl Temizlenir?

Dış parazit damlası olarak da bilinen bu damlalar, tıpkı kedilerde olduğu gibi köpeklerin de dilleri ile ulaşamayacakları yerlere damlatılır. Bunun için en ideal yer de köpeğinizin ense kısmıdır. Enseye damlatılan pire ilacı, derinin altına yayılır. Pire ve keneler kanı emmek için ısırdığında ölür. Köpeğiniz pirelenmeden ya da kene bulaşmadan her ay düzenli olarak bu damlayı kullanmanız tavsiye edilir.

İlacı köpeğinize pire bulaştıktan sonra damlattıysanız derisindeki pireler ölecektir. Ancak pirenin yumurtalıkları tüylerinin arasında kalır. Bunun için de köpek tarağı ya da fırçaları ile dostunuzu taramalısınız. Köpek piresi, insanlar için herhangi bir tehdit unsuru içermez.

Köpeklerde En Etkili Pire İlacı

Köpeğinize pire ve kene gibi canlıların bulaşmamasını istiyorsanız düzenli olarak pire ilacı kullanmalısınız. Veteriner hekimler tarafından da en sık kullanılan ilaç, köpek pire damlası ürünleridir. Pire damlaları dışında köpek pire spreylerini de hem önlem hem de tedavi için kullanabilirsiniz.

Dostunuzu gezdirmek ve tuvalet ihtiyacını gidermek için sık sık dışarı çıkarmanız gerekir. Dışarıda pire ve kenelere önlem olarak köpek kene tasması ve köpek pire tasması da etkili bir yöntemdir. Birçok markanın birçok çeşidi bulunan pire tasmalarını Petihtiyac.com’dan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Herhangi bir kene damlası ya da kene spreyi kullanmadan önce mutlaka veteriner hekiminize danışmanızı öneririz. Köpeğinizin yaşını, ırkını, alerjik reaksiyonlarını göz önüne alarak en doğru ilacı bu şekilde temin edebilirsiniz.

Köpek Pire Damlası Fiyatları

Pire damlalarını ve diğer pire ilaçlarını hem internetten hem de veteriner hekiminizden satın alabilirsiniz. Pire ilacı fiyatları seçeceğiniz markaya ve ürünün gramajına göre farklılık göstermektedir. Pire damlaları tek seferlik olduğu için daha ekonomik olması açısından çoklu paketleri tercih etmenizi öneririz.

İhmal etmemeniz gereken köpek bakımlarından biri de kas ve eklem bakımlarıdır. Köpek kas ve eklem bakımı ürünlerini en uygun fiyatlarla Petihtiyac.com’dan satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.