x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 9 ürün görüntüleniyor.
(0)
541,87 TL
Sepette %15 indirim ile 460,59 TL
(1)
336,06 TL
Sepette %15 indirim ile 285,65 TL
(0)
99,65 TL
Sepette %15 indirim ile 84,70 TL

Yavru Kedi Bakımı

Öncelikle kedilerle ilgili kısa bir geçmişe değinelim. Kedileri evlerinde ilk barındıran eski Mısırlılar’dı. Kedi; onlara göre sadece birer arkadaş değil, aynı zamanda tapındıkları bir nesneydi. Sanatsal çalışmalarda ve piramit duvarlarındaki hiyerogliflerde resmedilerek ve çoğunlukla mumyalanıp sahipleriyle birlikte aynı mezara gömülerek ölümsüzleştirildiğine inanılırdı.

Yavru Kedi Sahiplenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hiç şüphe yoktur ki, yavru kedi sahiplenmek çok büyük bir sorumluluktur. Yavru kedinin masum bakışı karşısında herkesin kalbi erir. Ancak eve getirdiğiniz bu sevimli miniğin, yaşamı boyunca bakıma ihtiyacı olacaktır. Bilinmesi gereken en önemli nokta, yavru kedinizin güvenli bir ev ortamına, uygun beslenmeye, düzenli veteriner hekimin kontrollerine ilgi ve sevgiye ihtiyacı olduğudur. Yavru kedi sahiplenirken öncelikli tercihiniz barınaklardan sahiplenilmesidir çünkü onların sevgiye ve ilgiye daha çok ihtiyacı olduğunu unutmayınız. Sonra sırasıyla tanıdığınız bildiğiniz bir kişiden, anne altından, daha sonra sırasıyla kedi üretim çiftlikleri ve en son pet shoplardan sahipleniniz.

Yavru kedi sahiplenirken en az 7-8 haftalık olmasını ve sütten kesilmesini takiben sahiplenmeniz en doğrusu olacaktır. 8 haftalık bir kedi, hem kuru mama yiyecek kadar büyük, hem de sizinle dostluk bağı kuracak kadar küçüktür. Ayrıca bu döneme kadar yeterli anne sütünü alması ve annesinden bir takım içgüdüsel davranışları öğrenmesi esastır. Kedi ile bağ kurarken sese ve davranışlara tepki gösterebilen hareketli, gözleri ve tüyleri parlak, kemikleri belli olmayan iyi kondisyonlu kedileri seçebilirsiniz. Size karşı ilgisiz sessiz sürekli ağlayan ve diğer yavrulardan uzaklaşan yavruların muhakkak bir problemi vardır.

Yeni Kedi Sahiplenenlerin Alması Gereken Aksesuarlar

Yavru kedi bakımı için de bazı aksesuar ve malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Kedi kumu, tasma, mama ve su kabı, tüylerine uygun fırça ve tarak, oyuncak, tırmalama tahtası, uygun yumuşak bir yatak olacaktır. Ayrıca kedi ağız ve diş bakımı için de diş bakım seti, ağız bakım gargarası ve ağız bakım suyu gibi ürünlerden küçük yaşlardan itibaren kullanmanızı öneririz.

İhtiyacınız olan tüm kedi ürünlerini ve aksesuarlarını Pet İhtiyaç kalitesiyle satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.